Leden 2018

Ušetřeme za druhé kolo

2. ledna 2018 v 19:15 | kra |  Demokracie
Jak mohou občné ušetřit peníze ze státní (své) kasy?

Blíží s termím prezidentských voleb, které jsou dvoukolové, pokud ovšem některý z kandidátů nezíská již v prvním kole více než 50%, v tom případě druhé kolo odpadá a náklady na prezidentské volby se sníží téměř na polovinu.

V prvním kole bude motivace voličů převážně pozitivní (doufejme)- mají možnost si vybrat kandidáta podle synmpatií, nikoli protikandidáta podle antipatií.

Již teď je jasné kdo se do druhého kola s jistotou dostane.
Pak už přejde pozitivní volba do negativistické a mnoho voličů bude k urnám vedeno volbou symbolizovanou heslem - "proboha hlavně ne Zeman", podobně jako většina voličů pelášila k urnám druhého kola minulých prezidentských voleb vyděšena představou, že na hrad zasedne Schwarzenberg.

Lámal jsem si hlavu na tím, proč se na poslední chvíli vrhnul do klání o hrad také Mirek Topolánek. Mysí si, že má šanci dostat se do druhého kola? A kdyby ano, měl by šanci v druhém kole?

Myslím že nikoliv. Motivace je zcela jiné povahy. Antizmanovská koalice se začala obávat nejhoršího - Zeman by mohl vyhrát už v prvním kole. Zabránit tomu může jen odkákání voličů na mucholapky extra stavěné na určitý voličský typ.
Podpořit Zemana by totiž mohlo mnoho pravicových voličů, třeba těch co kdysi volili ODS a pro znechucení aférami Nečase zůstávají při parlamentních volbách doma, nebo volí jinou pravou, či pravostředovou alternativu. Jsou to protievropští a protiimigrační voliči, pro které je volba Zemana možná i tak trochu trucpodnik "pražské kavárně" která je nepochopitelným mixem ultrapravicového směřování v ekonomických otázkách, tzv. "neomarxismu" (Marx se jistě obrací v hrobě jako mixér) a NGO-ismu.
Pro pravicového voliče, kterého odpuzuje výřad ostatních nabízených sterilních panáků vyrovnaných v eurohujerském a proimigračním dvojstupu, je hlas pro Zemana hlasem protestním. Tu přichází Topolánek aby ochránil první kolo od euroskeptiků, a odlákal alespoň část elektorátu od hrozby "Zeman prezidentem v prvním kole".

Buďte ujištěni, že Topolánek není jediným, jehož kandidatura má takovéto obskurní motivy. Je však nejkřiklavějším a posledním příkladem. Příkladem, jak vysoko ční politici a spoluosnovatelé našich příštích osudů a vlád nad voliči a lidem České Republiky, že na tak podstatnou skupinu voličů a jejich preferencí přehlíželi a skoro na ně zapomněli, když Topolánka jako mucholapku nasadili za pět minut dvanáct.

Apeluji na voliče, kteří ve svém kandidátovi rozpoznali podobnou mucholapku jakou je Mirek Topolánek, aby si ušetřili cestu k urnám ve druhém kole, a volili stejně jakoby už šlo o kolo druhé.

Vyzývám také nerozhodnuté, i permanentní nevoliče, jděte k prvnímu kolu voleb, uštřte státu peníze, ukončete o čtrnáct dní dřív otravnou "kampaň", nechť co nejdříve zmizí z billboardů ksichty ze kterých se zvedá žaludek.

Vybodněte se na prezidentské otsidery a jiné podobné mucholapky, volte Miloše Zemana v prvním kole.

Demokracii zdar!

Pražským rentiérům zmar!