Listopad 2016

Přívlastková demokracie

12. listopadu 2016 v 13:52 | kra |  Demokracie
Potřebuje demokracie ochranu? Ta Liberální zřejmě ano, a dobře placenou, neboť o žádnou demokracii nejde. Ta skutečná demokracie se ubrání sama, ubrání si ji samo občané, jen musí alespoň nachvíli ochutnat její slast. Občané obývající od II.sv. války trvale okupovanou Evropu dosud neměli mnoho příležitosti. A to na žádné ze stran železné opony.


Při debatě "Ruská - protiruská propaganda a dezinformace" (viz výše)
zaznělo z úst diskutérů mnohokrát sousloví "liberální demokracie"
Je napováženou zda si diskutující obou táborů vůbec uvědomují co to taková demokracie vlastně je, a kdy už nelze o demokracii hovořit.

Stejně jako je prostěradlo sterilně čisté jen tehdy když je sterilně čisté, a o čistotě, natož o sterilitě se nedá hovořit byť by lejno na něm bylo jen drobným puntíkem na okraji, nelze hovořit o demokracii s přívlastky, byť by byla "liberální" či "konzervativní" nebo "západní", deklasuje demokracii na totalitu stejně jako je tomu u přívlastku "socialistická", jak je nám už třetí desetiletí vtloukáno do hlav.

Demokracie nemůže mít předem daný směr ani ideu kromě jí samé, nemůže existovat bude-li ji nějaký ochránce bránit před "sejitím z správného směru cesty". Může mít jen jediný princip a tou je LID. Neexistuje tam, kde samozvaní "demokraté" ochraňují lid před špatnými volebnímy výsledky, a jsou pro šíření svého svatého dobra schopni porušit nejen kodexy etiky novinářské, úřednické, či jiné etiky, ale dokonce se pohybují se na hraně zákona při pokusu o destrukcí ústavního uspořádání státu a zpochybňování výsledku voleb.