Červenec 2014

Kolik bohů, tolik trhů

9. července 2014 v 0:32 | kra
Nebo snad naopak?

Kolik trhů, tolik bohů?

bát se domyslet...

Německo 30 let, nebo Putinova propaganda?

8. července 2014 v 14:46 | kra |  Demokracie
Mosfilm ve službách tajné ruské agentury pro propagandu vyrábí jedinečné snímky, až k nerozeznání od reality. Člověk by si z nich mohl opravdu myslet že v Kyjevě je to jako v Německu ve 30. letech kdy linčování "nepřátel národa" ze strany SA a později SS bylo něco tak přirozeného, jako denní chléb.

Přitom už dříve bylo jasné, že se něco takového objeví a že Ruská propaganda něco takového natočí, musela totiž něčím potvrdit již dříve vypuštěné kachny o tom, že dobří a čestní hoši z pravého sektoru vraždí straníky opozice a nepohodlné veřejné činitele či úředníky.
neVážený pane ministře zahraničí, odstupte. To kam jste naši vlast zařadil na šachovnici dějin je neodpustitelné! Jste pro mě fašista. Z blbosti sice, ale jednou provždy, hnusnej pomahač fašismu.

Tak nějak si říkám, že přidá -li se ke všem zrůdnostem, které v zákonících przní ústavu až se hory zelenají, tedy když se k tomu přidá tolerance k veřejnému ba i veřejnoprávnímu hanobení přesvědčení pro uctívání "zločinných ideologií" a tolerování ideového či rasového násilí hájené "svobodu a demokracií", stáváme se v přímém přenosu svědky vypučení nového oddenku fašismu. Dějepisci, pokud nějací kdy ještě budou, to později pojmenují asi jinak, ale nic jiného než fašismus to není.

Své květy fašismu (čímž já osobně rozumím znerovnoprávnění kohokoli kýmkoli jakkoli) mají dějiny jaksi zakódovány do každé doby i místa, jako má člověk zakódováno být zakomplexovaným parazitem s nutkáním zneužívat své bližní...
Pardon, to by byl omyl. Nikoli bližní, ale 'untermesch', neboli 'podlidi'. Bližní se (veřejně) zneužívat nesmějí, protože to přece napsal Bůh do Bible. O tom kdo, nebo kde jsou 'untermensch' rozhodují trhy prostřednictvím seriózních médií, co jsou seriózní média poznáte podle podílu na trhu...