Jsou politické ideologie patologické?

23. listopadu 2013 v 9:15 | kra |  Demokracie
Aneb, je pro ČSSD přirozenějším partnerem KDU-ČSL, nebo KSČM?


Problém není v ideologiích jaké jsou (např ideologie KDU-ČSL a KSČM jsou velmi blízké, vždyť kom. to opisovali). Problém je v realizaci těch myšlenek. Nejvíc si brali do huby křesťanskou lásku a soudružská přátelství bratři a soudruzi, za jejichž vlády to nevypadalo na ráj, ale krvavé a ohnivé peklo, a za transparenty světlých zítřků studené temné kobky.
Byly to časy, kdy bratři i soudruzi stejně důsledně hájili represe a terror potřebou ochrany veřejné bezpečnosti, jakož i obhajovali války posláním šířit lásku. (dnes se tímto způsoběm šíří nábožensky a ideologicky korektní "hodnoty")

Žádná ideologie v tom nemá prsty, ale chronická sociologická choroba společnosti vytvářet intrikujícím prostředím politiky příležitost pro šejdíře nejrůznějšího druhu.

Politika je chutná kořist a přímo zve lehkoživky: "Otto Katzi, staň se feldkurátem ač si žid, dej se pokřtít a vysvětit, dá se to zařídit za pár flašek a do smrti máš vystaráno..." nebo "Miroslave Štěpáne, křeslo tajemníka Městského výboru KSČ na tebe v Praze čeká!" (Oběma pánům se omlouvám, kdyby jim připadalo v jednom ranku spolu těsno, ale já je prostě hážu do jednoho pytle, na trička která si oblékají se nedívám)

Co je příčina selhání každé sebelepší ideologie, každé dobé myšlenky?

Princip
- "nauč se ideologické poučky, zařaď se do systému a budeš připuštěn k lizu" -

Vytváření hierarchicky intrikářských struktur uvnitř nichž se schová kdejaký halama, a které velikostí, věkem a úspěšností nabývají na patologičnosti a fungují jako sběrače a odchovny zvláštního živočišného druhu Homo Politicus Intricus ...

Není až tak důležité jak se která "odchovna" (strana, hnutí, církev, spolek) jmenuje, ale co ve skutečnosti dělá.

Společností stále klátí tendence postavit své sympatie a antipatie na klišé a falešných představách, které se spíše podobají pubertálnímu showbyznysovému fanouškovství, než racionální analýze. Média těmto tendencím neumí, nebo nechtějí čelit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Areena Areena | Web | 21. července 2017 v 8:20 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone5S. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Podrobnosti WEB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama