Nápadně podobný vtip

25. června 2013 v 22:38 | kra |  Demokracie
Začnu vtipem:

Opilý muž se vrátí pozdě nad ránem domů ve zcela nepoužitelném stavu. Žena jej při poledni, když se mátožně probere, zpovídá. Ke jsi byl tak dlouho? Jednou za měsíc máš dovoleno jít do hospody. Do desíti. Kdes byl tak dlouho? Zcela deprimovaný situací i krutými chemickými procesy střízlivění, hájí se manžel: Cestou dmů jsem zapadnul do závějí, do sněhu, nebylo přes vánici vidět na krok...
Přes Vánici? Do závějí? Teď v červenci?
To je moje verze a té se budu držet!


Kdyby to někomu náhodou připomínalo vytáčky a drzosti vlády právě minulé a jejích ministrů, nebo čaromluvu dosavadní vládně-demisní koalice v parlamentě, tak to asi nebude náhoda ;-D

Slyšeli jsme dnes vzívat božstva trhačů Ústavy - Václava Havla, který si v tichosti vymyslel "pověření vyjednáváním o sestavení vlády", kterýžto pojem vysadila média na piedestahl mnohem vyšší než kam ční sama Ústava.
Na tuto špatně založenou tradici "vytíránísiústavouřiť" úspěšně navázal Klaus nekonečnými odklady čehokoli, až bylo o srach, že zapomene odstoupit. Nezapomněl, vystřelil si z nás z ohňostroje abolice.

Výklad Ústavy podle Blažka a Klause je akrobatický. Teoreticky totiž, podle jejich výkladu, by mohl prezident odkládat povinnosti jmenování svěřené mu Ústavou až do přístího tisíciletí...

Představte si že je rok 1993 a čtete Ústavu. Těžko pomyslet že je možné, aby se prezidentem stal někdo kdo by zneužíval svého postavení a pokoušel se najít mezi jejími řádky mezeru... Tehdy to v ještě v etických měřítkách "plyšáku" opravdu bylo nepřeadstavitelné, vždyť sametová revoluce je pojem svědčící právě o kulturních poměrech politiky té doby. Komunisti tiše odešli a kulturně přadali moc... Čas oponou netrhnul, sunula se pomalu, ale jistě. Etika rovněž. Také ta novinářaská.

První krůček byl nesmělý. "Pověření vyjednáváním" vymyslel patrně někdo z poradců Václava Havla. Šikovný to trik jak získat čas a prostor pro... vyjednávání...

Klaus už se s tím vůbec nemazal. Nechal Topolánka sestavovat vládu tak dluho, až pozitivní i negativní "motivace" překročily magické číslo 101.

Stejným magickým číslem oháněl se dnes Miroslav Kalousek na tiskovce, a neopomněl se odkázat na voliče z roku 2010.
Skutečný demokrat by především nezapomněl na to, že voličům lze dát příležitost právě předčasnými volbami, o nichž hovořil ještě uprostřed minulého týdne, kdy TOP09 deklarovala rozpuštění sněmovny.

Patrně se mezi tím muselo něco stát. Že by se Kalousek od té doby seznámil s volebními preferencemi své strany?

Ať už jsou divoké změny názoru, údajně konzervativní TOP09 jakékoli, dnešní výpad proti zcela legitimnímu ústavnímu kroku prezidenta Miloše Zemana vyzněl zcela jasně:
Když to nebude beze mě, nepůjde to vůbec! Budete plakat že máte rozpočtové provizorium. Vádě kterou ještě ani neznáme, hlas nedáme (mluví za všechny poslance podobně jako Němcová za celou sněmovnu), rozpočet, který ještě ani nikdo neviděl, neschválíme.
Celá země bude trpět že jste nás nenechali "dokončit reformy" a my to už předem říkali, že nic neschválíme, ať si to Zeman u veřejnosti vyžere, když nás "zodpovědné" nechal s petičním archem 101 podpisů marně bušit z obrazovek telvizí...

Chování minstra financí přesně sleduje neoliberální heslo doby: co můžeš to urvi, co nemůžeš, to zkurvi!

Těším se, až se na orloji ústavních institucí přestanou střídat kádry ctící toto hnusné, patrně cizácké pravidlo, importované ... asi z jiné planety.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama