Poděkování

6. května 2011 v 20:53 | kra
Objev dalšího penězovodu, kterým lze celkem spolehlivě a pravidelně pouštět státu žilou, mne inspiroval k tomuto poděkování.


Poděkování komu? Vyvaruji se konkrétně jmenovat, nemám tolik času ani možností abych tu všechny dotyčné přímo oslovil. Nerad bych přitom na někoho zapomněl - to by se nejmenovaných mohlo dotknout, což by mě neskonale mrzelo.
Chci tu prostě poděkovat všem, keří tak pilně a pečlivě zajišťují našemu přebujelému státnímu aparátu pouštění žilou a prostřednictvím nejrůznějších jednostranně výhodných kontraktů tak statečně bojují proti našemu beztak pořád ještě přebujelému státu. Díky těmto obchodům kterým rovněž vznešeně a zajisté i zaslouženě říkáme "poctivý podnikatelský záměr" se můžeme přesvědčit že podnikání (s erárem) je jedna radost. Právem tito šumní podnikatelé nadávají na lůzu co by pořád chtěla něco od státu. Jedni jsou líní pracovat, druzí jsou líní shánět si práci, ti co pracují jsou dokonce nespokojení s minimální mzdou. Skutečná podnikatelská zručnost se ukáže teprve tehdy, když se správně politicky myslící firma pevně přicucne k cecíku erární penězokrávy, nejlépe nějakou automatickou dojičkou. Zisky mluví jasně samy za sebe, hlasem trhu. Nikdo sice neví zda jsou tito podnikatelé schopni uživit se poctivě v drsné džungli skutečného trhu, ale o to vzornějším vzorem jsou pro ostatní drobný až prťavý živnostenský póvl který nezná, nebo z nějakého staromilského sentimentu nechce znát základní pravidla českého pravopisu - skloňování podstatných jmen, zejména 13. pád - komu co (podmaziv).
O to více cítíme obětavost, když se úspěšný erárpodnikatel sklání nad poctivým výdělkem, vědom si pravidla že sockám nelze jen tak nechat daně protéct státem (přebujelým) v podobě služeb či posílení kupní síly. Jen si představte s jakým uvědomněním a odhodláním přistupují tito obětavci ku svému poslání vždyť začasté mají tolik peněz že ani neví co s nimi a přesto se, zapálení pro ideu křesťansko-židovské tradice, obětují v zájmu společnosti. V době krize je třeba maximální obezřetnosti a odpovědnosti. Je třeba 'investovat' do budoucna, zajistit kapitál nákupem zlata a umění (socky by to všechno jen nekulturně prožraly). Zisk nabytý na úkor beztak nefunkční a přebujelé státní správy a její kasy je tedy také takové protikrizové opatření. Zaplať pámbu za tyto obětavce, i za politiky kteří ideově hájí takto užitečné a pilné jedince. Svým odhodláním a pílí zabraňují katasrtofě ba přímo ekonomické apokalypse.
Kdyby se totiž takto zachráněný kapitál dostal nějakou nešťastnou náhodou do výplat státních zaměstnanců, do investic nepředražených ba dokonce důchodů - zkrátka do prachsprosté spotřeby lůzy, jen by se tam zbáhdarma projedly a hrozilo by nebezpečí, že by se kola fyzické ekomoniky pootočila a ... raději nedomýšlet.
Hlavně by to bylo zcela proti pravidlům historie. Zajisté bude lepší držet se konzerbvativně zavedených tradic. Budou se raději roztáčet rotačky tiskáren bankovek - v USA tomu FED říká "kvantitativní uvolňování", až nakonec oživení vyvrcholí nepřetržitým chodem výrobních pásů ve zbrojovkách, a v krematorních pecích. Budeme se těšit na krásná poválečná léta růstu růstu.

Děkuji všem konzervativně odpovědným za obětavost s jakou hájí historické tradice.

Pro úplnost uvádím seznam všech pádů, které jsem našel na internetu a které podle mého skromného postřehu patří k naší zemi tak neoddělitelně, jako jazyk český.

1. pad kdo, co (nominativ)
2. pad koho, ceho (genitiv)
3. pad komu, cemu (dativ)
4. pad koho, co (akusativ)
5. pad oslovujeme, volame (vokativ)
6. pad o kom, o cem lokal
7. pad s kym, s cim (instrumental)
8. pad - kdo z koho (korytativ)
9. pad - koho jak (buzerativ)
10. pad - koho kam (delimitativ)
11. pad - kdo, koho (likvidativ)
12. pad - jak na koho (intrikativ)
13. pad - komu co (podmazativ)
14. pad - co za co (korupcional)
15. pad - jak komu (protekcional)
16. pad - kdo s kym (kopulativ)
17. pad - co za co (prezervativ)
18. pad - komu kam (vlezativ)
19. pad - na koho, co (serativ)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama