Duben 2011

Čeká nás válka s Chille?

30. dubna 2011 v 18:04 | kra |  Srandičky
Přinejmenším na plátně, při premiéře nového Chillského filmovém trháku...

Thriller:


V zákulisí ODS se rodí myšlenka na změnu loga strany

28. dubna 2011 v 10:49 | kra |  Srandičky
Nový návrh očividně prozrazuje vliv bývalého čestného předsedy strany.
Na námitku oponentů, že navrhovaný design zcela mění charakter loga, odpovídají zastánci argumentem:
'pták a péro jsou v jistém smyslu synonyma'
Armand Jean du Plessis de Richelieu a Devatenáct mušketýrů

26. dubna 2011 v 20:33 | kra |  Demokracie
Miroslav Kalusek se právě před chvílí v parlamentu v reakci na přirovnání jeho osoby jedním osobitým opozičním poslancem k nějakému francouzskému kardinálovi z časů nějakého francozského krále Ludvíka, přeohodnotil sám sebe tvrzením, že by se raději šacoval na kardinála Armand Jean du Plessis de Richelieu prvního ministra vlády Ludvíka XIII. Čestné to osoby z románu tří mušketýrů. Jestli to pan kalousek myslel vážně, gratuluji. Takouvou drzost a pohrdání projevené vůči Občanům Republiky Československé brilantně zaobalené do zneužité krásné literatury... jsem ještě neslyšel. Hrdě se přiznat k sympatiím k feudalismu a ještě se hezky hrdě zařadit do pyramidy moci. Kdopak je asi tím naším soušasným Ludvíkem XIII ? Najde se těch mušketýrů víc než jen tři? Přeběhlíků VV se víc neočekává. 19 je kvórum.
19 je kvórum na pád vlády ČR.


http://cs.wikipedia.org/wiki/Miroslav_Kalousek

http://cs.wikipedia.org/wiki/Armand-Jean_du_Plessis_de_Richelieu

Ábel

17. dubna 2011 v 14:06 | kra


Ábel (z hebr. הבל - hevel - duch, opar; arab.: هابيل Hābīl) je postava z biblické knihy Genesis a koránu. V křesťanské, židovské a islámské tradici druhý syn Adama a Evy - mladší bratr Kaina. Byl pastýřem ovcí. Vyprávění o příběhu Kaina a Ábela se v bibli nachází v Genesis 4, 1-16, v koránu pak 5, 26-32.
Autor biblické zprávy o bratřích Ábelovi a Kainovi, ji umísťuje do první lidské generace. Událost znázorňuje všeobecnou povahu lidské situace mezi lidmi - bratry, která vede až k bratrovraždě. Bůh odmítá Kainovu oběť, ten žárlí na bratra Ábela, až ho lstivě zabije.Německé přísloví

12. dubna 2011 v 16:51 | kra |  Demokracie
Den Reinen wird alles rein, den Schweinen wird alles Schwein.


Tradice presidentské

12. dubna 2011 v 15:18 | kra |  Srandičky
Komentáře některých pozorovatelů zastávející se za každou cenu Václav Klause třebaže veřejně ukradl pero, svědčí o tom, že tradiční oblíbenost prezidentské funkce, kterou založil Masaryk je dosud tak silná, že ji ani Klaus nedokáže zničit. Důvěra není otázkou pravdy, je otázkou víry - čistě emocionálního pocitu, bez potřeby racionality.

Začátek neonormalizace 21.srpna 2007

12. dubna 2011 v 11:25 | kra
Současné události na politické scéně jsou libozvučným doprovodem k připomenutí si slavného stojedničkového víétězství zodpovědných reformátorů nad nezodpovědými advokáty lůzy.


Občané, dohodněme se, že to tak nenecháme

12. dubna 2011 v 1:00 | kra |  Demokracie

V nadpisu je výzva, jako reakce na článek:

K9 se shodla na pokračování vlády, doplní koaliční smlouvu

ve kterém se objevila neobyčejná kominikační schopnost K9:

Nedohodli jsme se, že se dohodneme. Dohodli jsme se, že budeme dál jednat v tomto formátu

Karolína Peake

"Nedohodli jsme se, že se dohodneme. Dohodli jsme se, že budeme dál jednat v tomto formátu," řekla ČTK k večerní schůzce vyjednavačka VV Karolína Peake.


Stránky parlamentu dnes opět nefungují.

9. dubna 2011 v 20:16 | kra |  Demokracie
Stránky parlamentu dnes jaxi taksi nefungují.
Kdoví proč? Asi nechtějí aby se lidé domákli, že na sránkách Wikipedie je listina definována prapodivně, že tam znění naší ústavy (záměrně píšu malé ú) vlastně ani tak úplně citováno není. Ale je tam něco víc:

Právo na odpor, které se vztahuje na celý ústavní řád, je upraveno ve článku 23 Listiny.[120] Právo na odpor je posledním zákonným prostředkem obrany demokracie.[121] S ohledem na své zakotvení je toto právo spíše občanskou povinností.[122] Uplatnění práva na odpor nepočítá s účastí státu, předpokladem je naopak rozklad státních struktur nebo jejich uchvácení antidemokratickými formacemi.[123]


se dozvíme cosi něeurčítého, totiž že podle:
dokud fungoval portál Poslenecké Sněnovny Parlamentu České Republiky, stačilo mi nahlédnout na Ústavu tam, nepořeboval jsem sekundární zdoje. Díky za selhání, Wiki pomohla 'víc než si myslíte'!

Plán "B"

9. dubna 2011 v 18:45 | kra |  Demokracie
V ČT se s vážnou tváří pokouší Bohumil Pečinka odvést pozornost od TOP09 a ODS spláchnutím VV do kanálu, kam konec konců patří, neboť představa že by v roce 2006 bylo v této zemi vůbec možné aby se z tohodle lidu vyloupla nějaká 'občanská' strana - (čestný předseda Občanské Demokratické Strany nesnáší občanská hnutí - kromě jeho vlastního hnutí).
Něco se děje - Pečínka v TV!

P.S.: Pokud jde o plány B..C...Z a já ještě nevím jaké, které pan Pečínka zakrytý Vladimírou Dvořákovou v exkluzivním pořadu ke krizi vlády na ČT probírali, mám pocit že na pořadí ani jméně těchto plánů nezáleží, ve prospěch obecný - bohužel asi nebudou...

Česká tele-vize

9. dubna 2011 v 18:14 | kra |  Demokracie
Citát z veřejnoprávní TV: John prý řekl - odejdeme z vlády když odejdou i Kalousek, Vondra a Fuksa. "Oba z ODS."
Výborně. Vypadá to, že v ČT nejen že umí mlčet, pokud se cosi týká TOP09, ale teké neumí počítat: Kalousek+Vondra+Fuksa=tři ministři -číslem 3. Slovy redaktorů ČT jsou to "oba".
Děkuji za příkladnou invenci redaktorů do číslovek jazyka Českého, a těším se na pokračování.

Starýho už ani nesměj pustit z...

9. dubna 2011 v 17:14 | kra
Kdy se konečně dočkáme toho, že by za sebe prezident mluvil "online?" Je nanejvýš podivné, že se čím dál tím více jeho projevy dostávají na veřejnost pouze zprostředkovaně, přes různé mluvčí, polofašistické poloidioty, a jiné postižené osoby. Mám obavy o to, zada náhodou není náš prezident vlastně v jakémsi obloženípodivných zájmů, z nichž mu není dovoleno, aby se již vyjadřoval smysluplně a svobodně. Ano. Mám obavy o samotnou svobodu pana prezidenta a jeho možnosti se vyjadřovat zcela svobodně. Až příliž často za něj mluví lidé okolo něj, má na přímá vyjádření podezřele málo času.

Promiňte pane králi, není zase na čase vyjít mezi lid? Nebo máte pocit, že mezi svými pošklebovníky jste uprostřed světového dění? Gratuluji.

Už je nasekáno

9. dubna 2011 v 17:00 | kra |  Demokracie
Potřebné zákony už byly nasekány, zabetonování zákonodárného sboru a volnost ruky spolehlivých ouřadníků v linii vládní moci zajistí hladký průběh kolem budoucí "úřednické vlády". Do dalších voleb přežijem. Chrocht Chrocht....

Proslov Martiny

2. dubna 2011 v 4:05 | Martina
Nevěřím na boha, věřím na Ježíše, ale to je ten, co by nám měl pomáhat, ale sere na nás.