Reformy

7. března 2011 v 16:21 | kra |  Demokracie
Nevím jak vy, Vážení ale já bych si z toho nepoviného odvádění povinných odvodů na důchody ani z toho zvýšení DPH nedělal takovou hlavu, všechno půjde spokojeně dál, všechno bude jak má být.
Po nastolení bolšeje 118-náctky v parlamentě, už nic nebrání rozjet tah na branku hrdě a středem. Co si po všech těch transformacích, začleňováních, privatizacích, restrukturulízacích a jiných self-dotacích vlastně vymyslet nového, neotřelého? Reformovat! Předpona trans- už tu byla, a navíc by to z kontextu doby zavádělo do lechtivých sfér. Proto tu revoluční předponu "re" je Re-volu-ční.

Reformy - revoluční formy ždímání obyvatelstva.

Principy, překrývajících se volebních období mají zabránit náhlým zněnám nálad obyvatelstva (které by mohly nějakou nešťastnou náhodou postihnout voličskou populaci), aby nezapříčinily nestabilitu politického systému. Potřeba těchto stabilizačních principů se argumentuje ochranou společnosti před extrémüsty.* Stabilita systému je nutná proto, aby vrcholná rozhodování byla uvážená a aby byla projednávána s odborníky které si Glumové** sami po zralé úvaze určí a které nám vřejnoprávní mínění každodenně schvaluje do hlav veřejného mínění z našich-jejich obrazovek. Stability a zakotvení na "západních křesťanských principech euroamerické civilizace o nichž již nikdo dnes nesmí veřejně pochybovat" je zapotřebí jako soli. Především tam, kde to s praktickými argumenty klouže, je solení krystalově čistými frázemi velkými jako kontinenty, velmi žádoucí a vhodné. I pod bodem mrazu může být morálka dostatečně tekutá, když se to dole trochu mediálně posolí. Radarové dubisko ke kterému se chtěli Glumové připoutat se rozhodlo jednoho pražského půlnočního času rozplynout. Neznamená to však, že by byl konec ukotvování, lezení někam a hledání přístavišť všude možně. Czech Army kotví dokonce až v Avghanistánu. Většina ukotvovacích pokusů se paradoxně orientuje na ukotvování v prokazatelně nestabilní minulosti (už proto, že se mám minulost doslova mění před očima s každým shit-kom seriálem o skutečné minulosti, abychom si správně pamatovali co si máme pamatovat). Když přijde na ne-dohody vždy se to svede na druhého, třetího, jiné objektivní příčiny, nejčastěji na levicové (tedy levné a nekvalitní) myšlení (v rámci úspor si u odborníků zaplatíme drahé, tedy prokazatelně kvalitní myšlení). Zprava se neustupuje, o tom není debat. Jedině vpravo je Demokracie*** to se už učí i děti ve školách, je hanba že to ještě někdo zpochybňuje. Takový nevzdělanec by si měl zopakovat základku, pokud nechce, nebo bude vykřikovat při vyučování pak na něj hoďte síť.

Zdánlivě to celé vypadá jako obyčejná náhoda, smůla, nanejvýš neschopnost. "Už to mohlo být, ale pořád se jim do toho někdo plete, nechte jim klid na práci!" Rozhodně tu nejde o neschopnost formulovat dlouhodobé cíle, ty Glumové formulují a mění každý den, dlouhodobě se ovšem nesmí říct jaký je ten skutečný cíl do kterého to mílovými kroky směřuje, to by pak Glumy nikdo nevolil. Koncepcím se teďka říká bílé knihy - patrně proto jak jsou myšlenkově zaplněny. Východiska jsou dávno nalezena, a denně prezentována: řešení pro každého se nachází na konci jeho vlastní paže. Koho bolí ručičky, může prodat ledvinu.

Jako zázračné vyvedení lidstva z bažin bezradnosti, a bezvýchodnosti to vypadá, když jsou nám představena dvě jedinná a jedinečná řešení, která po pečlivé hnojometné plivací a strašící mašinerii zbudou "na stole". Glumové je představí veřejnoprávnosti a veřejnoprávnost už Glumy zcela demokraticky přiměje vybrat si ze všech dvou strašných to "odpovědnější" případně "fiskálně čistší" řešení. Dokonalá spoluráce. Obyvatelstvo děkuje veřejnoprávnosti že to za ně dělá tak dobře. Výsledkem je společenský kompromis - vítěz hry na právě nalajnovaném hřišti podle průběžně se měnících pravidel.

Skutečně jde v polistopadovém vývoji o jakousi hroznou smůlu? Nezdar, či neschopnost, jak by se z výmluv Glumů mohlo zdát?
Ve skutečnosti jde o jedinečnou ekvilibristiku, skutečné umění manipulace celými generacemi, národy. Pro nezainteresované sociology a psychology jedinečná příležitost pokochati se nad dílem směřujícím k dokonalosti ve své před-hrůzné vrcholné podobě. Pomalu se sebežeroucí obyvatelstvo, odstřižené od zprivatizované moci, práva, kultury, civilizace. Odhozené po úspěšném technologickém startu jako již nepotřebný vyhořelý stupeň rakety, padá nezadržitelně do všeočistného ohně sžíráno žárem vlastní energie. "Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech v tej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za tento národ zápasiť."**** Vážený národe, už bylo nalajnováno, kdo stojí za čarou, má smůlu. O tom že nejstabilnější a nejpravicovější je hnědý konzervatismus není pochyb.

Tento obrázek společenského davového rozložení jsme měli možnost vidět v Evropských končinách již vícekrát. Mimochodem - před světovými válkami.

Otevřené a suverénní totalitní praktiky, skvěle maskované Zpravodajstvím Veřejného Mínění Dobré Normálnosti. Vypouštění testovacích balónků v podobě hnědě zasmrádlých vyhlášení ovívajících vrcholky tohoto státu.
Bezostyšné zneužívání médií veřejné služby k (anti)propagandě čehokoli pro cokoli. (špinění, základní nástroj propagandy)
Vytvoření patentních pravd a jejich institucionalizace (ÚSTR).
To jsou pouze některé doprovodné jevy společenského cvrkotu jenž kromě své vlastní podstaty také pomáhají odvádět pozornost od skutečné, dobře okecávané loupeže probíhající permanentně za bílých dnů posledních dvaceti let. Obyvatelstvo České Republiky je velmi trpělivé, této trpělivosti je třeba patřičně využít. Opravdu, ale opravdu upřímné garance tajných dohod které později nebyly nikdy vysloveny, ty flegmatem čecha ani nehnou, je tedy možno přiložit pod kotel 20% DPH. Zbavit Důchodový pilíř příspěvků od úspěšných. Teď už je možné na ty osly naložit cokoli, jásají Glumové.
Nedivte se, po Julínkově úspěchu u ÚS (poplatky ve zdravotnictví) a porušení ústavy schvélené Ústavním Soudem získali Glumové neochvějný dojem, že už jsou dobře zaháčkovaní v páteři státu, všech ústavních institucích. Ostatně, jde o zásadní pravidlo -pokud Glumové obsadí všechny pilíře moci, stává se totalita terpve svou rybou ve své vodě.
Po takové zkoušce nervů obyvatelstva Glumové zjistili, že si mohou k téhle pečlivě šlechtěné odrudě vydebilizovaných diváků všemožných televizí, čtenářů Ahů a Hromů, dovolit už cokoliv.


Po tomto hrozném popisu katastrofické situace trochu vzpruhy:
Jsem optimista, všechno má svoje řešení, i tato zdánlivě bezvýchodná situace, proto se reformních kroků naší prozíravé vlády nikterak neobávám.
Zítra vyhraju ve sportce, potom to ještě vynásobím hraním na autometech a na burze, a za strašně moc miliard si pak koupím síť prodejen bio-bílého masa, nebudu už muset sockám, přispívat na jejich neproduktivní ošklivé, neestetické a neplastické stáří. Penízky na důchod které bych měl nespravedlivě-nerovně odvádět z toho o co jsem zcela legálně ušetřil na platech zaměstnancům nebudu dávat podřadnejm uderobčanům na jejich pitomý státní zabezpečení který stejně nikdy nefungovalo... si to radši schovám do svýho tichomořskýho fondu. Vám, ubozí spoluobčané, doporučuji stejný postup. Zbohatněte, a pak už se nemusíte ničeho bát. Ovšem pozor, nesmíte zbohatnout všichni, to by pak nebyl bohatý nikdo a celá hra by pak ztratila smysl. Takže hezky držte hubu a poslouchejte jaká pravidla pro zítřek dnes určují nejvyšší Glumové.


*Že s ex-tré-mistry se lze vypořádat jinak, po-tota-litsky jsme se mohli přesvědčit při volbě ve které chyběl (po prezidentsku: nepřebýval) panu prezidentovi Havlovi jeden hlas (asi už to bude tradice) a jeden extrémista si to tehdy po dobu volby odseděl. Druhému takovému zoufalci stačilo už jenom pohrozit "bručením" a byla prdel na trůně.

**Glumové - jacísi malí skřeti, snad kdysi otloukánci, připravení se pomstít kdykoli, na komkoli, jakmile k tomu mají příležitost. Mstít se celému národu, a ještě si přitom nakrást - to musí být pro tyto duševní gigantisty, jimž zapomněl v hlavě narůst člověk, zato báječně přerostl vyčuránek - báječná slast
Jak poznat Gluma? ZDE JE NÁVOD

***Demokracie je to taková, že se dokonce ponocích radí i s bohem (Bush), aby došla čistě božským pozitivním rozhodnutím, čehož náboženští fanatici na které padají demoktatické humanitární bomby, nebudou nikdy schopni, protže bůh je s námi! Protože pravda, láska a bůh jsou na správné, tedy naší straně. Ostatně tak jako tomu bylo vždycky v minulosti. Češi by si to měli pamatovat, neboť to byli oni, z jejichž země vylezla ta středověká terroristická peleš rebelantů, lůza dychtící se mešního vína a vlastního výkladu bible. Však také dostali co proto, genetická čistka šesti křižáckých výprav srazila hlavu každému kdo by si troufal ji vystrkovat. Zaplať bůh, těší se Glumové ještě se z toho ti zbylí čeští beránci nevzpamatovali. Jsou krotcí jako ovečky. Skvělé pódium pro investory - experimentátory všeho druhu. Zatím se jako nejlukrativnější jeví průmysl politický. Za malé investice si pořídili honící psi demokratického veřejného mínění, a ovečky se nechají dobrovolně stříhat i bez elektrického ohradníku a ještě si pejsky sami platí.Jak poznat Gluma? ZDE JE NÁVOD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Prorostla v ČR korupce do Ústavního Soudu?

Ano 65.9% (243)
Ne 34.1% (126)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama