Závist v populismu TOP09

19. května 2010 v 23:44 | kra |  Demokracie
Pravicoví voliči zasazujíce se v nejrůznějších diskusích o radikální programy svých stran, často argumentují iracionalitou uvažování levičáků způsobenou jajich "závistivostí". Závidění je prý hlavní princip ktrerý motivuje levicově orientované k tomu aby vůbec pomýšleli na volbu levice. Když ovšem čtu článek Složenka a solidarita Pavla Lukši (zaTOP09) v dnesním Právu, nemohu nepostřehnout, že ve svých argumentacích k závisti přímo vybízí (a nejen on, v projevech v poslenecké sněmovně je v tomto směru pan Kalousek génius). Není to nabádání k závisti mezi těmi jimž je co závidět, je to vybízení k závisti mezi těmi co mají málo a těmi co mají možná ještě o něco málo míň. Vráží klín nenávisti mezi lidi kteří žíjí ze dne na den, aby mezi ně zasel vzájenou zlost pro privilegia režijních jízdenek a podobných dlohodobě zavedených výhod, která tu byla odpradávna, a na nějakou nespravedlnost nikdo doposud nepomyslel. Sprostým vzýváním závisti snaží se vyvolat dojem, že tyto "nespravedlivé výhody" křiví "liberální kapitalismus" natolik, že to znemožňuje jeho správnou funkčnost, a brání v tomto navýsost spravedlivém systému poctivému rozdělení odměn podle zásluh.
Prapodivné praktiky finačníků s deriváty, nechť zůstanou opomenuty...

Při této rétorice si bezděčně vzpomenu na pana krále ve filmu "Pyšná princezna" kdy král ukázaje ve vězení kamsi k oknu a vzkřiknuvše "hele ptáček!". Zmizel pak z cely zanechav své rádce v místě kde, a kam právem jsa patřili. Ve vězení.

V kontextu nastávajících voleb mám obavu že těmi kdo se mohou ocitnout ošizeni sprostým výkřikem "hele ptáček populismu" v cele nedostižně kynoucích dluhů způsobených rádci Kalouskem a Schwarzenbergem bude dělný lid země české, aniž by tušil že černá je bílou a naopak...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama