Slibná konstelace pro aféru Kavan/Hamás

13. června 2009 v 10:04 | kra

Je až s podivem, jaké popularity se dostává působení Jana Kavana v delegaci předsedy sněmovny Vlčka na Blízký východ.

Co si vlastně o tom povyku pomyslet? Máme si myslet že Kavan se tajně snaží vyjednávat s terroristy, patrně proto, aby se přes staré struktury StB spojil s šéfem KGB Putinem a ovládli spolu s Bin-Ládinovou Al-Kajdou svět?

Podle křiku který spustila některá (všimněte si která) média, se dá soudit na zradu mnichovského formátu, či nebezpečí svého času tamtéž lokalizovaného terroru zvící ten olympijský.

Šéf senátu Přemysl Sobotka, muž pro nějž neexistuje příležitost která by se nedala zneužít k přednesení modlitbičky o atikomunismu a konformnosti jeho mysli s myšlenkami ODS -
vytýká šéfu sněmovny Miloslavu Vlčkovi - jenž rovněž raději sahá po zaběhnutých způsobech a naučených grifech namísto vlasní invence, jakési "hrubé porušení principů české i evropské zahraniční politiky"

To že Sobotka mluvil o možných dopadech Vlčkovy cesty i s izraelským velvyslancem Jaakovem Levym, nám dává tušit jaká zahraniční politika se za souslovím "principy české i evropské zahraniční politiky" vlastně skrývá, jakou zahraniční politiku má Sobotka (a potažmo ODS) namysli.

Kdyby trochu více naslouchali hlasu Bílého Domu, nemusel se Sobotka tak beznadějně odkopat v jasném prosazování válečné politiky ve stylu George Bushe jejíž ozvěna dosáhla v Izraeli vrcholu za bombardování Gazy a Vlček mohl hned zatepla poslat Sobotku do patřičných končin a nakopnout ho při tom botou prezidenta USA kterou svým projevem v Káhiře hodil po válečných jestřábech a křižácích svatých válek. Vlček Hlavně nemusel tak moc hlasitě už před odjezdem hlásat že s Hamásem jednat nebude, když Obama v projevu k muslimům nabádá k opaku.

Ve skutečnosti je smutný obrázek těchto dvou brain-atletů typický pro podobně zpomalené politiky. Ztímco jeden se před odjezdem dušuje že s Hamásem vyjednávat nebude, a druhý tomu prvnímu vyčítá že neuhlídal Jana Kavana (jenž svého času předsedal 57. zasedání Valného shromáždění OSN). Vzít Kavana za stávajících okolností na Blízký východ a očekávat že se zdrží všech aktivit za rámec "principů české i evropské zahraniční politiky", je naivní jako vzít vyhladovělého psa do řeznictví. Kavan je trnem v oku všem kolem Cheneyho a jiné Bushovi sebranky, jejichž "diplomacii" v OSN zažil na vlastní kůži. Nemohu se pozastavit nad tím, kolik toho na pana Jana Kavana 'KATO' v Česku "prasklo" ale nedivím se, věda odkud vítr fouká...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama