E-mail za 18,-kč

6. května 2009 v 17:15 | kra |  Demokracie
Zní to jako vtip? Nikoli. Právě dnes byl na pořadu schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky zařazen bod číslo...

150.
Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 499/2004 Sb.,
o archivnictví a spisové službě a o změně některých zákonů,
ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony
/sněmovní tisk 704/ - třetí čtení

Ve "starém" zákoně, který se touto normou mění, se v tomto případě především skrývá zavedení datových schránek. Ministru vnitra Ivanu Langerovi se příliš nepodařilo aplikovat zákon do praxe (ale PR a reklama mu šla na jedničku) a tak pozměňovací návrhy schválené ve třetím čtení tohoto zákona oddalují platnost některých paragrafů na leden roku 2010. Kdyby měl být celý zákon platný od 1.7.2009 jak bylo v původním, již schváleném znění zákona, znamenalo by to v praxi okamžitý přechod na elektronický způsob komunikace. Bez náhrady "papírové" korespondence. Ve státní správě by to způsobilo katastrofu (zatím se katastrofa odkládá na 1.1.2010). A tak bude papírová a elektronická korespondence půl roku "fungovat" paralelně s tím, že ta elektronická bude zatím dobrovolná. Na kolik nás neschopnost Langerova minsterstva Vnitra a přesunutí odpovědnosti za plný přechod na datové schránky směrem k přespříští vládě přijde, ministr nespecifikoval.

O ceně za zásilku do datové schránky 17,90 Kč je hezký článek na novinkách.cz


kdo má rád rébusy:

může se pokusit ve vystoupení Lubomíra Zaorálka najít nějaký expresivní urážlivý výraz:

Místopředseda PSP Lubomír Zaorálek: Vážení kolegové, možná, že si pamatujete, že jsem říkal, že pan ministr Langer nebude odpovídat ani nechce odpovídat na to, co jsem se zeptal. A on to skutečně dodržel. Dokonce kdyby mluvil půl hodiny nebo tři čtvrtě hodiny, je to úplně jedno. Toho, na co jsem se ptal, se skutečně ani nedotkl a zřejmě to nehodlá učinit.
Tak ještě jednou, a řeknu to ještě jasněji, pane ministře. Pokud si pošta vyhláškou de facto monopolně stanovuje ceny, tak jste nám tady navrhl v podstatě tunel na peníze ze státního rozpočtu. Na to jste nereagoval. (Důrazně:) Žádná regulace, žádný systém kontroly. Nikdo nevyjádřil, kolik to bude stát po celém tom vašem náběhu, který jste tady popisoval, co bude na konci. Nikdo to nehlídá, nikdo to nekontroluje, nikdo se tím nezabývá, a vy na to vůbec neodpovídáte. (Pan ministr Langer z místa žádá o příležitost k odpovědi.)


Který se zjevně dotkl Ivana Langera, jenž odpověděl takto:

Ministr vnitra ČR Ivan Langer Já bych chtěl požádat pana místopředsedu Zaorálka, aby zkusil používat méně expresivní, urážlivé výrazy a útočné, zbytečně útočné. Já jsem odpovídal na celou řadu otázek a odpovím i vám, pane poslanče, v případě cenové regulace. Cenová regulace je zajištěna prostřednictvím Ministerstva financí. Cenová regulace je zajištěna prostřednictvím Ministerstva financí, protože to je regulovaná cena. Takže znovu - toto zaznívalo v minulosti a je škoda, že to nevíte. Je škoda, že to nevíte, protože v tomto smyslu ten regulátor tady funguje.
Pokud jsem se nevyjádřil dostatečně expresivně nebo přesně vůči tomu, co zde říkal pan poslanec Sobotka, já jsem měl pocit, že ano, celkové náklady poštovného v České republice jsou zhruba 2 miliardy Kč. Jedná se o substituci, to znamená postupný náběh a v tuto chvíli odhadujeme ten náběh od 200 milionů zhruba v příštím roce a může dosáhnout částky 1 miliardy. To jsou peníze, které spoří obce. To jsou peníze, které zůstávají v obcích. A v okamžiku, kdy se rozhodneme mezi tím, zda ty náklady mají jít z rozpočtu obcí nebo ze státního rozpočtu, je to na nás. Z mého pohledu je nepochybně čistší model ten transakční, kdy tyto náklady a tyto úspory jdou za obcemi. To znamená, ony jsou motivovány co nejvíce používat ten systém, protože tím pádem co nejvíce šetří, nebo byla varianta, že veškeré náklady z poštovného, ze všech rozpočtů všech institucí, obcí, krajů, ministerstev, si vezme Ministerstvo vnitra a bude platit systém datových schránek.

Co vlastně slovo "expresivně" znamená?

Jak kdy: když se expresivně vyjadřuje opoziční poslanec, jde o slova útočná a urážlivá.

Když se expresivně vyjadřuje sám Ivan Langer, jde o patrně zvláštní modifikaci slova exaktní (přesný)...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marcel Janík Marcel Janík | E-mail | Web | 14. června 2009 v 23:20 | Reagovat

Vaše články jsou mi velmi sympatické, pokud máte zájem a chuť může psát články na mém webu. Já jsem bohužel situací natolik znechucen, že už ani psát nemám chuť. Disponuji mnohem vyšší návštěvností a rád se o prostor podělím. Můžete dát prostřednictvím článků lidem mnoho.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama