Květen 2009

Podle čeho se počítá DDS - den daňové svobody?

25. května 2009 v 7:56 | kra

2005200620072008
Jednoduchá daňová kvóta21,620,420,820,6
Složená daňová kvóta37,636,236,936,6
Den daňové svobody164164161158


Diskuse novinky.cz

24. května 2009 v 19:11 | kra |  Demokracie
[citace Radek Kovařík, Plzeň]
Ale presto je zvolim. Protoze az ostatni strany uvidi narust volebnich preferenci ds, snad zacnou resit pricinu rasismu. A ne jen rasismus.
[/citace]
Mohli by konat už teď kdyby byli schopni zabránit havlově klice dělat žábu na prameni v podobě neschopného rockera... Jsem zvědav kdy ho konečně napadne zmizet z toho piedestahlu vlastní neschopnosti - podstoupit ministerstvo někomu kdo má alespoň představu o "čem to je"... -to je totiž základní předpoklad který Kocáb nesplňuje - alespoň mám ten dojem. A co vy? Myslíte si že DS v parlamentu je akceptovatelné riziko? Vzpomínáte na Sládka?


Ojedinělost současné situace

19. května 2009 v 16:10 | Josef Šťastný |  Demokracie
Ojedinělost současné situace spočívá v tom, že pro následující přechod od převládajícího energetického zdroje minulosti k budoucímu, který ho má nahradit, není žádný nový zdroj po ruce tak snadno, jako byly v minulosti uhlí a především ropa.
Navíc jsme si zvykli, že snadno dostupné a levné energetické zdroje dosud zajišťovaly růst populace a konzumu, který jsme začali považovat za neomezený a zaručený.

Představa postupného utlumování růstu a omezování spotřeby společnosti je v takovém rozporu s psychosociálními základy civilizace a mocenskými zájmy vládnoucích skupin, že je jimi zkreslována, zastírána, zesměšňována nebo prostě ignorována.

Víra ve věčný růst přežila opovržení matematiků vysvětlujících, že a jak konstantní exponenciální růst i při nízkých přírůstcích vede doslova k explozi. Pojem "negativní růst" používaný ekonomy k popisu zmenšování ekonomiky sám o sobě záměrně navozuje pocit, že cokoli jiného než ekonomický růst je nemyslitelné.

Dalším faktorem posilujícím tyto tendence je rychlé tempo současných kulturních změn a velmi krátká perspektiva pohledu moderních lidí na život. Kdyby budoucí změny měly zlikvidovat tento styl života, považovali by to za konec civilizace, i když jsou nanejvýš třetí generací, která takto žije, a i kdyby z historického hlediska šlo jen o nepodstatné změny.

Josef Šťastný, Praha


Robert Miller

6. května 2009 v 17:35 | kra
Jsou lidé jichž si člověk váží především proto, že jsou nositeli myšlenek. Ne papoušky pečlivě naslouchající mainstreamu, ale opravdoví lidé s mozkem samostatně myslícím, s vlastním úsudkem neobávající se říct nepříjemnou pravdu že "král je nahý".

E-mail za 18,-kč

6. května 2009 v 17:15 | kra |  Demokracie
Zní to jako vtip? Nikoli. Právě dnes byl na pořadu schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky zařazen bod číslo...

DS

1. května 2009 v 9:30 | kra |  Demokracie
Četl jsem si program Dělnické Strany a...