vlk

26. dubna 2009 v 4:16 | kra
Komentář který mě zaujal: Z diskuse
vlk napsal(a):

PAne docente

vzhledem k tomu, že nás čekají dvoje volby, rád bych vaší rady uposlechl. A investoval svůj hla s do volů.
Měl bych jistotu, že jsme investoval daleko lépe než když svůj hlas dám stále častějí se prosazujícímu typu českých politiků, který sic e rozhodně není kastrát skotu, má vysoké IQ, které ovšem používá zejména:
1- k osobnímu obohacení
2-metodami o nichž jistý Corleone mohl jen snít
3-ke ztrpčování života běžnému občanovi a to zásadním způsobem
4- otrávení a ničení všeho, co ještě neotráili a nezničili jeho předchůdci.

Takový vůl by byl, podle mne docela přínosem.

O tom, jak to v čechách chodí, konečn píšete i Vy v tomhle krátkém blogu.
Když se zmiňujete o rozpočtu....
Byl parlamentu předložen v prosinci!! A počítal s růstem 4,8, jak uvádíte. Už tehdy všichni věděli, že jde o podvod.A přesto schválili císařům jejich nové šaty.
Jsou možná dvě vysvětlení:
1- že Kalousek s Topolánkem opravdu byli natolik neschopní, včetně podpůrného aparát, že neuměli poznat, ani omylem, která bije a naplánovali ,c onaplánovali v dobré víře
2- že tušili, co přijde, ale v předvolebním roce si prostě hodlali kupovat voliče. Šikovněji, než s e to dělalo před minulými vollbami. Žádné porodné pro maminky a šťatsný úsměv z plagátu. Tentokrát daňové úlevy a podpory vybraným skupinám . S tím, že velmi peřsně věděli, že rozpočet je nesmyslný a že s ním krize tvrdě zamete.A věděli, že tyhle "předvolební guláše pro zvané" budou s tát těžký majladnd. Krize byla ideální možnost, jak to prostě zamaskovat. Naplánuji přebytek, moji voliči to rádi uvidí. Podpořím zájmy svých voličů a vybrané skupiny nerozhodnutých nebo nepevných. Jsou to voliči a rádi to uvidí. A za schodek, který si to vyžádá men nikdo nebud e moc kritizovat, protože holt přišla krize! To víte, krize!

Nevím jak Vy ,a le já Kalouska ani Topolánka za duševní prosťáčky nepovažuji. Takže mi vychází možnost dvě. Ostatně napsal jsme to hned, jakmile rozpoče napsal konkrétní obrysy.

Nicméně vykukům s e kriize jaksi vymkla z rukou. Protože je daleko větší než si vůbec připouštěli. Takže dnes s e bavíme o deficitu 200 milijardů.
Pro fandy současné vlády si dovolím jeden drobný koment. Těch 200 milijardů je po přepočtu na eura řádově 7,5. V bedně právě říkali, že Německo má letos zvednout své čisté zadlužení o 50 miliard Eur. Je jich 80 milonů. Nás 10. Jejich siciální dávky jsou nesrovnatelné s našimi. Rozsah veřejných výdajů také. Přesto růst jejich zadlužení bude nejspíš nižší. Přes sanaci Hypo Real, IKB, LB BW, Landes Sachs, atd.atd.
Nemohl by mi tenhle paradox někdo ze zdejších pravověrných laskavě vysvětlit?
Zejména spoukazem na to, že tam šéfuje nějaké poněkud dementní Merkelová, jak z modra často slýcháváme a a ministrem financí je - ta hrůza, nikolvi Kalousek , ale socan Per Steinbrueck..
25.04.2009 21:09:31


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama