Příspěvek obsahuje vulgární výrazy

21. března 2009 v 8:57 | kra |  Srandičky
Podle pravidel diskuse na serveru novinky.cz obsahuje následující text vulgární výrazy, takže se nedá jako názor na serveru zveřejnit.

(Za to, že jsem do diskusního fóra umístil odkaz na tento článek, mi byl na novinkách.cz zablokován účet.)

Pokud najdete nějaký vylgární výraz, prosím o komentář. Pokud nenajdete, i tak mě komentář potěší. Díky.příspěvek:


"Vymazat Izrael z mapy" - do tohoto tvaru je z perštiny překládáno vyjádření Ahmadínežáda.

Málokde se ale píše, že stejná slova použil při popisu konce SSSR. Myslíte, že měl na mysli vymazání Ruska, tedy 1/6 světa z mapy? Nikoli.

V překladu se docela dobře ztratila podstata - volání po konci SIONISTICKÉHO režimu. Když mluví Ahmadínežád o náboženství, hovoří o monoteistických náboženstvích, které shodou okolností mají stejného boha a stejný základ v judaismu. Judaismus, křesťanství, islám, pravoslaví a všemožné odvozeniny, jichž je na světě nepočítaně, uctívají jednoho boha.

V tom mišmaši existují samozřejmě fundamentalisté. Není se co divit ortodoxním Židům, že považují svoje náboženství za to nej nej, protože bylo původní, a všechna ostatní považují za odvozeniny.

Je už ale na pováženou, pokud se tato myšlenka obrátí v rasistické a fašistické chování, jaké pozorujeme ze strany Izraele vůči Palestincům.

Slyšel jsem mnoho obdivných vyjádření směrem k Izraeli - kterak se jí podařilo vybudovat v poušti prosperující ráj.

K tomu bych podotknul, že budovat prosperující ráj a mít k tomu finanční, materiální a vojenskou podporu největší ekonomiky světa (proizraelská lobby v USA je neoddiskutovatelná), a hned vedle pracovní tábor napěchovaný otroky (okupovanou Palestinu)- na to není třeba zvláštních schopností, kromě dobrého žaludku. Judaismus má opavdu něco do sebe, když se s tím dokáží obyvatelé Izraele takto hezky bez uzardění srovnat.

Dovoluji si domnívat se, že s trochou dobré vůle by izraelsko-palestinský konflikt zdaleka nedosahoval dnešních rozměrů.

Za vším vždy hledám nejprve prachy - obyčejně není třeba hledat dál. Stát Izrael žije z otrocké práce Palestinců, staví se do role hrdiny, kterému sousedi nepřejí, štědře je zásoben zbraněmi, technologiemi, penězi, morální podporou odvozovanou od nacistického holokaustu (proto se teď Židé chovají k Palestincům jako nacisti kdysi k nim?).

Sionismus v Izraeli je ostuda civilizovaného světa - ostuda judaismu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Obsahuje článek vulgární výrazy?

Ano 21.4% (3)
Ne 50% (7)
Ano, napsal jsem je do komentáře 28.6% (4)

Komentáře

1 vít vít | Web | 21. března 2009 v 21:20 | Reagovat

zajímavé

2 Sabotteur Sabotteur | 21. března 2009 v 23:59 | Reagovat

Článek se mi líbil a veskrze s ním souhlasím, ale doporučuji si opravit pravopisné chyby.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama