Vláda používá v balíčku proti krizi stejné "triky", které krizi způsobili

23. února 2009 v 21:25 | kra |  Demokracie
Co vám připomíná přesvědčení Mirka Topolánka že cituji: "
Významným způsobem snižujeme odvody a daňové zatížení práce. Ten plán je silný a zodpovědný. Nová opatření, která vláda počátkem tohoto týdne přijala, příliš státní pokladnu nezatíží. Mají váhu 41,5 mld. Kč a činí 1,1 % HDP. Spolu s dalšími opatřeními, která již byla přijata od počátku krize - to je těch 32,2 mld., tedy 0,85 % HDP - celkem tedy tvoří rozpočtově 73,7 mld. Kč neboli 1,95 % HDP.
Plán pokládáme ješitně za chytrý a multiplikační. Za prvé se jedná o kroky, za které bychom se nemuseli stydět ani v době růstu. Nejedná se tedy o nesystémová řešení, která by nás mohla dlouhodobě poškozovat. Za druhé mají naše řešení silný multiplikační efekt, který skrze zapojení soukromého sektoru, zapojení strukturálních fondů a nalezení oblastí s vysokým multiplikátorem dosahují výjimečného pákového efektu. Celkem tedy dojde ke stimulaci české ekonomiky ve výši 4,7 % hrubého domácího produktu. To je skoro 180 miliard. Chci, abyste to číslo vnímali - je to skoro 180 miliard. To je extrémně silný efekt a výsledek."


"Není populistický, je preventivní, je sociálně citlivý, je spravedlivý je chytrý, to znamená silný a zodpovědný. Co znamená tolik pochvalných hodnotících slov v popisu protikrizového balíčku? Je inspirován názvy kdysi nedávno na finančních trzích oblíbených balíčků?

Nevím. Ale když jsem poslouchal debatu v Parlamentu, která navíc začala tak hezky poTopolánkovsku, vzpomněl jsem si na tohle video... ;-)




Mám ale obavy, že Topolánkův "boj proti krizi"bude jednou hodnocen slovy "Topolánek je Génius", ovšem se stejně hořkou příchutí srandy, jako má hodnocení "George Bush is a Genius" z tohoto videa...


Zda na Topolánkově "genialitě" bude profitovat občan, nebo kdejaký "Kalouskův Grassel" se splachovacími NERVy, se možná už nikdy nedovíme - takový očekávám mumraj!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama