Vláda lidu

18. února 2009 v 22:01 | kra
Ústava České republiky
Článek 2

(1)Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní.


...Snad proto se jedny orgány moci perou s druhými
?... proto se krajští radní snaží odvolat co centrální moc nařídila, nebo nařídit co centrální moc ne a ne odvolat...? Poplatky.

Bijí se jako lvi o posvátných 30penězů, kterýmžto pakatelem jedni posměvačně pohrdají zatímco druhým opakovaně utrhuje sousto od úst.

Je to naše volba. Volba občanů vážících si čestného slova. Dali jsme důvěru vlastní vidině. Pravidlo "nejdřív zjisti po čem touží, potom slibuj" dosáhlo v dějinách opět úspěchu

DonateRepublicans

Denně máme plno starostí o sebe sama, denně se ale staráme také o všechny ty kteří kdesi z výšin všemožného vrcholného řízení země nemají pro samou starost o přidělávání nám starostí čas na užitečnou práci.

Ti tam "nahoře" jimž jseme dali podíly ze své pomyslné moci se nám perou. Prali bychom se taky, kdyby se v hospodách ještě mluvilo o politice? O politice - té nechutnosti kterou jsme zdědili od dějin, a se kterou nachceme nadosmrti nic mít. Té nechutnosti, jenž se nám stará o obec vezdejší, spravuje naše práva a ochraňuje statky. Té nechutnosti jenž z chaosu přírody staví věž spravedlnosti zvící babylonu.


Kde se vlastně vzala ta rozpolcenost dnešních dějin? Padá s hůry se všemi těmi vymoženostmi demokracie? Nelze jinak než takto?

Lze za současného stavu normálně vyhodnotit stav společnosti a nezaujatě se pídit po nápravě?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama