Únor 2009

Vláda používá v balíčku proti krizi stejné "triky", které krizi způsobili

23. února 2009 v 21:25 | kra |  Demokracie
Co vám připomíná přesvědčení Mirka Topolánka že cituji: "
Významným způsobem snižujeme odvody a daňové zatížení práce. Ten plán je silný a zodpovědný. Nová opatření, která vláda počátkem tohoto týdne přijala, příliš státní pokladnu nezatíží. Mají váhu 41,5 mld. Kč a činí 1,1 % HDP. Spolu s dalšími opatřeními, která již byla přijata od počátku krize - to je těch 32,2 mld., tedy 0,85 % HDP - celkem tedy tvoří rozpočtově 73,7 mld. Kč neboli 1,95 % HDP.
Plán pokládáme ješitně za chytrý a multiplikační. Za prvé se jedná o kroky, za které bychom se nemuseli stydět ani v době růstu. Nejedná se tedy o nesystémová řešení, která by nás mohla dlouhodobě poškozovat. Za druhé mají naše řešení silný multiplikační efekt, který skrze zapojení soukromého sektoru, zapojení strukturálních fondů a nalezení oblastí s vysokým multiplikátorem dosahují výjimečného pákového efektu. Celkem tedy dojde ke stimulaci české ekonomiky ve výši 4,7 % hrubého domácího produktu. To je skoro 180 miliard. Chci, abyste to číslo vnímali - je to skoro 180 miliard. To je extrémně silný efekt a výsledek."

Za co nás mají?

21. února 2009 v 14:48 | kra
Jan za to čím skutečně jsme... zvláště po Klausově vešprechuňku v EP.

Postvolby

21. února 2009 v 14:21 | kra
Co takhle přesunout volby až na konec volebního období?

Prázdná, opakující se věta

19. února 2009 v 22:07 | kra
Historie...

deset

18. února 2009 v 23:33 | kra |  Srandičky
aneb proč právě deset...

Většině lidí přijde číslo deset jako zcela přirozené, a jaksi danné. Všechno to číslení a počítání které jsme absolvovali za posledních svých vzdělávacích x let jsme neznali jiného základu číselné soustavy než desítky. Přitom by nám mělo být toto číslo navýsost povědomé - máme totiž deset prstů. Těch prstů na nichž si tak rádi počítáme. Vidím to jako dnes - starověký matematik představuje svoje učení svým žákům, zvolil si soustavu čísel nevhodnou pro vyučování - těch čísel je víc než prstů obou rukou... nuže redukujme soustavu čísel podle prstové evoluce...

Tomu bychom mohli říkat hrdě "evoluce čísel" nebýt toho že žijeme dodnes v opičím světe deseti prstů - nic na co bychom mohli být hrdi.

Přitom v závodě o přežití redukujeme znalosti svých předků co to dá, aniž bychom se pídili po souvislostech - a přitom k tomu máme mnohem víc prostředků - stroje pro něž jsou omyly tabu.

kdo se bojí přímých myšlenek?

Vláda lidu

18. února 2009 v 22:01 | kra
Ústava České republiky
Článek 2

(1)Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní.


Proč člověk populačně puká právě válkami?

6. února 2009 v 23:33 | kra |  Ateismus
Souvisí populační růst s nájezdnými válkami? Co na to dějiny válek? Co na to statistiky? Co na to moderní satistiky? Co zákaz znásilňování?Co drsné tradice africké? Kde se rodí ti strojové na zabíje.í níí... ! ...je to smutné v samém člověku? Spíše orangutáníí než šimpanzi...? A přitom krutí víc jak gorily.... čím se lišíme od těch opů? Kde je ten mozek? Jsme skutečně tak rozdílní, a co máme společného? Ptejme se... Ptejme, sami sebe a jich. Poznejme skrze ně sebe a napravme křivé vášně... Ty oppičí... Tvořme se, máme prostor, zatím...

Bude Obama šokován?

5. února 2009 v 22:09 | kra

Návrh Demokratů -zatím jen v embrionálním stádiu: umožnit lidem na celém světě sponzorovat v USA "svou" stranu.

Nové uspořádání světa

5. února 2009 v 20:04 | kra |  Srandičky
"xXXx" -----Doktore Jekkkinsi, nejprve tak trochu otázka -jak se dnes říká: "mezi voči" ... proč máte ve jméně čtyří "X"?


Dr. Rathengele alias Herr Rathöebbels

4. února 2009 v 11:28 | kra
Jak hluboko...

Bez komentáře ke komentáři na novinky.cz