Konspiračka

4. ledna 2009 v 23:56 | kra
Na dnešek jsem měl hrozný sen...


11.září 2001 nezpůsobili saudskoarabští terroristé, ale někdo, kdo na tom vydělal pořádný balík peněz (včetně nájemců budov WTC, kteří díky zvláštnímu dodatku v pojistné smlouvě nazaplatili ani halíř, ale inkasovali pojistku).

Tato pro zbytek ameriky, a jek se později ukáže, i pro zbytek světa tragická událost, umožnila další investice - zahájit dvě války pod záminkou nahánění terroristů. Na těchto válkách opět někdo dodnes vydělává ohromné množství peněz. V iráku na ropě, v Afghanistánu na opiu, resp. jeho distribuci.

Válka v Iráku a její průběh umožňuje kontrolovat houpání ceny ropy na světových burzách, na čemž se dá opět vydělat neskutečné množství peněz. Najdou se jedinci, kteří uvěří v neustále rostoucí nedostatek a nakupují do zásoby - cena nadále roste do neskutečných rozměrů.

Kvůli válkám se státní pokladna USA pod vedením George Bushe propadá do dluhů. Válku v Iráku a Afghánistánu sponzoruje Čína. To ovšem nikomu nebrání roztáčet spirálu dluhu dál a dál. Na dluzích přece vydělávají ti, kdo s nimi obchodují. a tak..

Naprostá volnost finančního trhu dovoluje prodávat doslova hovno ve škatulce převázané zlatou mašlí - a tak na všemožných burzách světa kolují "balíčky" s dluhy - balíčky plné slibů nezaměstnaných američanů kteří si vzali hypotéky a podepsali kdesi se že splní své závazky. Ve chvíli kdy se ukáže že balíčky plné slibů jsou bezcenné, protože sliby jsou nesplnitelné, už za ně někdo kdo všechny ty lidi ukecal k nesplnitelnému závazku, shrábl provizi.

Když jsou zlaté mašle rozvázány, balíčky otevřeny a války již delší a dražsí než 2.světová - nastává "krize" - prý nečekaná, a je třeba jednat rychle.

Ekonomika je (prý) v jádru zdravá, to jen "krize důvěry" brzdí kola dluhů... Zalepíme dlužné díry. Ne těm oklamaným, kteří skočili na špek levných hypoték, ale těm co líčili pasti dáme na nový špek. Je třeba zachránit "v jádru zdravý finanční systém" miliardami ze státního, z kapes těch, kteří pro neschopnost splácet hypotéky teď ještě přijdou o střechu nad hlavou.


Nevadí! Alespoň budou pěkně dělat za pár dolarů! A platit za nájem! Žádný vlastní domek! Z čeho by žili ti co sami nic nevytvářejí? Je třeba jim platit za něco řádného, aby to vypadalo že se dokonce o něco zasloužili...

Konec konců, krize nekrize, že nejbohatší z nejbohatších přijde o polovinu vyčíslitelných peněz? Pokud ostatní přijdou o tři čtvrtiny, bude on dvakrát bohatší. Bohatství se měří násobky toho zakolik jsou ochotni lidi provás něco udělat nebo vyrobit. Čím bídnější všichni kolem, tím laciněji od nich nakoupím. Tdy vidíte že krize, války, terroristické katastrofy nestabilita cen komodit jsou velice užitečné věci - zvláště když stojíte "na správné straně barikády" (a vlastníte kreditku KMA)

Ještě zbývá si poradit s jevy které nazýváme "kolaterální škody"? Víme dobře jak si poradit s armádou nezaměstnaných, máme málo dobrovolníků do armády.

Dluhy nevadí, když ostatní dluží vám... Pokud ovšem nejste Čína. Té dluží každý na koho si vzpomene. A ne málo. Bývalo v historii mnoho podobných věřitelů... Obvykle se takové dluhy "srovnávaly" pogromy.

Není zrovna vhodné dráždit takového velkého hada bosou nohou. S tím máme ale již své zkušenosti. Netřeba plamenomet, aby shořel stoh. Stačí sirky.


Jak dlouho myslíte, že to Irán vydrží? Co? To co se děje v pásmu Gazy. Stačí jedna jedinná raketa, která je schopna "někam" doletět... Možná stačí si ji jen vymyslet... a další požár na Blízkém východě vzplane...

I jinde kolem jsou "hořlavá" území. Možná že si Čína ještě ráda koupí něco zbraní od USA, které by tím to mohly "zalepit" svůj dluh... Možná že si "demokratické síly" v Číně v novém povstání proti komunistické diktatuře nakoupí zbraně za odpuštění dluhu USA až se dostanou k moci... Kdo ví... cesta k ovládnutí světa může být spletitá...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama