Kdo mydlí schody Topolánkovi?

23. ledna 2009 v 22:49 | kra
Některí senátoři včele s Petrem Pakostou (ODS) chtějí Lisabonskou smlovu znovu poslat k Ústavnímu soudu.


Nic by na tom nebylo u senátorů za ODS zvláštního, kdyby to nebyl právě předseda ODS - premiér Topolánek, který ji v Lisabonu ve výsluní reflektorů podepsal. Aby tehdy svůj krok před spolustraníky ideologicky "vyfutroval" použil osvědčeného východního strašáka - Moskvu.

Patrně stejně asi působily na Topolánka reflektory zahraničních médií, když sliboval schválení smlouvy do konce roku hned po schůzce s německou kancléřkou Angelovou Merkelovou.

Těžko říct, zda diplomaticky naznačené "odvolávám co jsem slíbil" následuje v reakci na apel Jiřího Paroubka - to aby straníci neremcali že opozici ustupuje...

Pokud by někdo toužil znát skutečný důvod Topolánkova váhání, může si stáhnout agitačku Mladých Konzervativců - jistě mnohé napoví, zejména v červeně zvýrazněných bodech týkajících se sociální politiky a zaměstnanosti.

Ale zpátky k názvu článku - že senátoři Pakosta a spol. mydlí Topolánkovi schody? - toby si mohli myslet jen bruselští naivkové co neznají českou politickou "kulturu".

Myslíte si, že v případě neschválení Lisabonu natáhne Topolánek kohoutek rezignačního revolveru a čestně se odstřelí z premiérského křesla? - to vskutku neznáte bodrost a rozšafnost "Valašského chachara s gulama". Jistě se najdou nějaké důvody které Mainstreamová média sežerou i s navijákem, aby je rozmnožili na rotačkách a nakrmili jimi lid jako kdysi Nazaretský...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama