Klaus jako Hus

28. prosince 2008 v 4:54 | kra
Pan prezident se szovoval disidentem. Na toto téma bylo řečeno již mnoho. Zkusil jsem si trochu pohrát s tou myšlenkou, a abych se odprostil od přirovnání které zavání dobou kontroverzně znějící, sáhl jsem k disidentovi jenž je v mých očích opravdovým ztělesněním boje za pravdu jest.

Vždycky když slyším jak si vede v oblíbenosti osobnosti pan prezident, vždycky mě napadne jedna otázka: Jak organizátoři pokládali lidem otázku? Ptali se:
  • Máte v oblibě pana prezidenta?
nebo
  • Máte v oblibě Václava Klause?
Proč tuto tupou otázku kladu? Myslím si totiž, že mnoho lidí by odpovědělo na tyto dvě otázky různě. *
Dovolím si, z blíže nespecifikovaných důvodů spekulovat, že 'institucionální' znění otázky, (tedy to první v pořadí, abych se vyjádřil zcela jasně pro méně chápavé nebo poradce pana prezidenta kteříby mohli mít s rozlišováním těchto druhů potíž), tedy že to instittucionální položení otázky Klausovi nahrává, protože on má horší jméno než ta instituce. Rozhodně se líp pamatuje- jako že se - nemění se, zatímco ostatní jo. Ostatně, aniž byste hledali odpověď, jen si tu druhou otázku přečtěte, a řekněte: Připadá vám, jako když se někdo ptá na disidenta? Mě docela jo. Ostatně, kdysi tu byli všichni disidenti (a disidentice), a něktteří(é) dokonce pořád jsou. Ze sp0rtu, nebo z tradice. Někteří disidentství nesou v sobě, jiní na něm staví. Někomu možná z disidentství staví. Někomu zase, nepřeje zdraví, tak disidentičí, aby přežil julánka. Třeba se mu potom to stavění přemění, na v budce hovjéní... a to doslova.

Autor nenese odpovědnost za výklad jednotlivých smyslů slov, které by mohy napadnout čtenáře. už vůbec ne


*(Především ti, kteří si v života běhu neopakují dnes a denně desetkrát za sebou 'prezidentem republiky je Václav Klaus' a je jim tato skutečnost doslova 'u prdele'-jak se krásně jadrně vyjádřil jeden můj soused tuhle u piva.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama