O radaru v českém parlamentu 2

3. listopadu 2008 v 13:18 | kra |  Demokracie

Paroubek se konečně dostal ke slovu. Jako prostý poslanec nemůže využít přednostního práva vystoupit kdykoli jako ministři, předsedové a místopředsedové sněmovny, nebo zpravodajové. také dvouminutové "technické poznámky" mají přednost. Musel tedy čekat až se privilegovaní vymluví. Svoje čekání patřičně okomentoval v úvodu projevu.
(Při té příležitosti směroval výtku i k Lubomíru Zaorálkovi za prý zbytečnou reakci. Já osobně jsem ale rád že z úst pana Zaorálka zaznělo co zaznít mělo (shlédněte v prvním díle). Na lži a vyumělkované konstrukce je třeba reagovat tím tvrději čím častěji zaznívají. Goebelsův efekt je totiž neopominutelný.)
druhý díl...Na Paroubkovo vystoupení bezprostředně reaguje Topolánekpokračování a krátká Paroubkova reakce
Výměna názorů Mirka Topolánka a Jiřího Paroubka vyvolala řadu krátkých reakcíNásleduje Zdeněk Jičínský s dlouhým, nikoli však nudným vystoupením. Vpodstatě své mladší kolegy vyškolil v zahraniční politice jako malé kluky. (je nejstarším poslancem)Zdeněk Jičínský pokračujea Jičínský ještě pokračuje...


Miroslav Kalousek je mistrem ve vyhledávání nesmyslných myšlenkových konstrukcí a argumentačních zauzlení. Ne vždy dosáhne touženého efektu. Tady patrně nechtěně naznačil, že protiradarové občanské iniciativy jsou infiltrovány BiS.
- Současná BiS je totiž současným ekvivalentem někdejší StB o kterou se kalouskova logika opírá, zatímco ekvivalentem současných agentů Moskvy jsou někdejší agenti Washingtonu. Pochopitelně že o BiS se Kalousek přímo nazmiňuje...
Svým proslovem urazil chartistu prof. Zdeňka Jičínského který reagoval. Vyslovil své politování nad kalouskovým "uchýlením se k argumentaci, která není hodna jeho inteligence".
-Osobně si odhaduji, že kdybychom do kalouskova inteligenčního profilu zahrnuli také sociální, emoční a morální inteligenční kvocient, zcela by to odpovídalo.
Debatu zakončuje Vojtěch filip. Na konci přednáší odůvodnění požadavku schvalování smluv o radaru ústavní, tedy třípětinovou většinou.


Tím se prozatím jednání o Radaru skončilo. Kdy přijde na řadu pokračování a zda vůbec, to se rozhodne na dalších schůzích PSP ČR.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama