Klekání

4. listopadu 2008 v 22:26 | kra |  Srandičky
Jsme to podivní lidé: Za dávných časů, a někteří z nás i teď, májí své ranní obřady. Liší se od sebe tak, jako se od sebe liší lidé sami.
Kdysi patřilo k těm to obřadům i "klekání" kdy se klekávalo před křížkem seknici a modlilo klekání.
Venku chodily klekánice a naháněly zlobivé děti které...

nestihly být na klekání doma. Vidím to jako dnes, ty ustrašené vyděšené tváře, uřícené úprkem před klekánicí. Tou se mohla stát kdejeká babka v okolí s pytlem nebo věrtelem. Jak krásný příklad výchovy dětí k respektování stáří! Děti němé hrůzou ze stařenek, vbíhají šťastně do kuchyně v náruč matčinu -či babiččinu, neboť tato jest doma a nestrší venku jiné děti které ji neznají. Kuchyně čeká s večeří... dnes ovšem stejnou, jakou si mohou děti koupiu u stánku na ulici.

Jen doufám že se pověra s klekánicemi nezahnízdí jako ježíšek či santa klaus. Dnešní děti by si jistě s sebou na obranu před klekánicemi začaly na dlouhé večerní dýchánky brát baesbolové pálky...

Užitečnější a méně nebezpečnou formou klekání, resp. večerní modlitbičky je "klikání" dále jen po našem tady - kl♀kání.

Většina lidí na novinkách soutěží o co nepřitažlivější příspěvek, proto musí být chytlavý, přijatelný pro co nejvíc lidí. Dalo by se ale soutěžit o příspěvek nejméně oblíbený. Jak? Těžko ale můžete soutěžit opačným směrem jako ve žravé dámě... není to ale nemožné. Soutěž o nejméně sympatický příspěvek si můžete zahrát sami doma na serveru novinky.cz. Pod jednotlivé články je možno vkládat krátké komentáře. Tyto komentáře pak návštěvníci mohou hodnotit hlasováním na kl♀kací bod "Následně naklikáváte pomocí mazání cookies svému hnusnému příspěvku, až jej dostanete mezi nejúspěšnější. Proto je dobré pořád reloadovat novinky.cz , abychom narazili na čerstvý článek. O titul nejde, stejně tam napíšeme blbost. Poté naklikáme, tak aby to bylo vidět v TOP five! . Když přestaneme naklikávat, poznáme, jak se opravdu líbí. Buďto se okamžitě propadne, a nikdo mu nedá ani ň navíc, a vyhráli jsme, nabo se nejde nějaký... no to ostatně záleží co vlastně lidi ještě akceptují... taky mapa.

Já to s naklikáváním udělal zrovna tak... tady na tom obrázku jsem naklikal svému nic neříkajícímu příspěvku 16 bodů budu aktualizovat jak to vypadá v dalších obrázcích...nic moc to nedopadlo, ale tohkle tam vydrželo docela dlouho, nikomu se to nechtělo rozvrtat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mon Mon | Web | 4. listopadu 2008 v 22:29 | Reagovat

klekánice.... to už jsem dlouho neslyšela :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama