O Kunderovi...?

31. října 2008 v 17:27 | kra
Není snad člověka, který by v poslední době něco nenapsal o "kauze Kundera". Nuže, je i na mě abych přispěl svou troškou do mlýna...Vnucují mi prachobyčejné nudné příběhy celebrit. Obsah nočníku hollywoodské hvězdy jako zpráva dne! Vydávají mi za důležité cizí soukromí, aby mi otupili mozek. Abych už nebyl schopen rozpoznat co je opravdu podstatné pro můj život!

Pak přijde "kauza Kundera".

Jako když přejede vůz tažený pivovarskými valachy přes Malou Stranu. Na dlažbě zustane pár koblížků a tu už se sbíhají pražští kluci a rýpou se v tom, dokud je to ještě teplé! Copak měli asi koníčci na oběd?

...Jde kolem redaktor Despektu, kouká jak se kluci činí. nahlédá přes jejich ramena a zapisuje do bločku. To bude terno! Pivovarské valachy krmí mlátem!

Vskutku zpráva jako bič!

A co na to já?
Obsah koňských střev mě nezajímá!
Na "kauze Kundera" mě zhola nic nezajímá!

Nechápu proč je něčemu takovému věnováno tolik pozornosti!

Rábych věděl jen to, pokud by se měla měnit nějaká písmenka v již napsaných Kunderových dílech. Ač jsem doposud nikdy žádné nečetl, pro případ že by k tomu náhodou došlo, musel bych si pořídit "starou" a "novou" verzi (tak jako u Fučíkovy Reportáže na psané oprátce). Abych zjistil která písmenka to jsou. Abych si konečně ujasnil jaký má tenhle "atentát na Kunderu" vlastně za účel ,kromě odlákání pozornosti od jiných podstatných věcí.

Jsem velmi rozhořčen, že jsou mi kvaziinformace tohoto typu vnucován.
Jakoby kvůli nim mělo vypuknout zemětřesení.
Mám pokrk všemožných archivů a tajemných zpráv!
Chci vidět plnit sliby politiků, ne se zabývat půlstoletou minulostí!
Chci číst články novinářů, kteří něco umějí a mají všeobecný přehled.
Chci opravdové hlídací psy demokracie, ne zhýčkané uslitané bestie za žvanec schopné všeho!

Nabubřelá paka seřezená podél pravé linie ideologií a prázdných slov, předhánějící se ve vymýšlení množství variací na jednu jedinou blbou "myšlenku"... Jak strašně škodlivý byl ten "komunismus". Něco, co nikdy neuzřelo světlo světa, a o čem nemají tvůrci vlastního Světa Spravedlivých ani ponětí. O co vlastně jde?

V uzavřené komunitě "elitních" redaktůrků nejrůznějších médií se jejich "měrná kvalita" upgraduje vzájemnou chválou i sebechválou těchto utěšovatelů ve vlastní blbosti...
Zvou se navzájem na rozhovory a hrají před námi divadlo na nezávislé informace. Budovatelé vlastní narcistické pasti, kterou obepínají kolem našich zmatených myslí hlasujících o popularitě "osobností".

O kvalitě nemůže být řeči. Kde chybí kultura a vzdělání,
moudrost a poučení nehledejme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 keporkakw keporkakw | E-mail | 2. listopadu 2008 v 9:20 | Reagovat

Politický subjekt, který si není jist svou pozicí, si začíná vymýšlet (třídního) nepřítele, aby od sebe odvrátil pozornost. V případě ODS a jejích pseudovědeckých ústavů už je to trapné....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama