Bernardův flašinet

20. října 2008 v 11:38 | kra
Aneb "Ten náš člověk politický - stupidita v praxi"

Stanislav Bernard:

"Když jednou nějaký názor přijmu, a jsem o něm přesvědčen a nepřesvědčí mne nějaké vnější podněty abych je změnil, tak ho držím."


Včera se v TV duelu "Partie" na Primě střetli současný senátor Milan Štěch, a jeho vyzyvatel v senátním obvodě Stanislav Bernerd.

Stanislav Bernard jako nestraník kandidující za ODS mne v mnohém zklamal. Nikterak se totiž neodklonil svými názory od hlavního proudu ODS. Dvojnásob zde platí: opakovaná lež je pravdou které věří hlavně ti kdo věřit chtějí.


Že na studium oponentních argumentů je třeba mít trpělivost a je třeba něco zkousnout, to ví dnes málo kdo.Patrně o tom nic neví ani Stanislav Bernard. Většina názorových proudů se šíří světem jaksi samovolně. Popis takového samovolného šíření názorů lze hezky popisuje tento pořad Jádro Františka Koukolíka. Mozek se v době kdy člověk naslouchá více tomu KDO to říká, než CO říká, chová emocionálně, a není schopen nezávisle vyhodnocovat, třídit a vážit argumenty.

Kde přišel Stanislav Bernard na domněnku, že debakl ODS ve volbách 2008 není zapříčiněn tím že reformy poškodily většinu lidí? V debatě se o zdrojích informací zůčastněných nemluvilo.Víme jen že to nebylo ze statistik. To by totiž hovořil jinak. Kauzy, korupce, a nefér jednání politiků, které bernard uvádí jako hlavní příčiny. Je totiž folklórem na politické scéně docela dobře zaběhlým.
Stačilo by, kdyby si pan Bernard uvědomil, že proti němu sedí předeseda jakýchsi odborů, které pořádaly nemalé demnostrace proti reformám - a pochopil, že odboráři jsou také voliči. K pousmání je domněnka pana Bernarda, že "velmi špatná komunikace a vysvětlování reformních kroků" je příčinou neúspěchu ODS v letošních volbách.
(Já myslím že je to naopak pochopení "reformních" kroků vlády většinou občanů.)

Nejsměšnější ze všech jsou ovšem brnardova slova "..buďme objektivní. Komunikovat nepopulární kroky není jednoduché, je nesrovnatelně jednodušší napadat, je nesrovnatelně jednodušší lidem slibovat, atd. atd."
- Tohle měl říct před dvěma lety v kontextu Topolánkovy smlouvy s občany a Kubiceho zprávy.Bylo by to trefnější.

Ohrané písničky z ministerstva zdravotncikrtví

Zneužívání
"Zdracvotní péče byla před zavedením poplatků velmi masivně zneužívána. Návštěvy u lékaře, které v porovnání s průměrem Evropské unie byly zhruba dvakrát čestější"

Jako jedinou příčinu dvojnásobného statistického jevu je pan Bernard (stejně jako Julínek a Cikrt) ochoten připustit zneužívání. Lze nalézt nějakou analýzu toho, proč lidé v České Republice zneužívají zdravotnickou péči? Jde jen o zneužívání, nebo jsme skutečně nemocnější? Jsme opravdu natolik jiní, že máme zneužívání zdravotnické péče v povaze? ("Das ist eine simulanten tschechische Bande" - Topolánek v parlamentu). Nebo je opravdu příčinou zvýšená nemocnost způsobená např. psychosomatickými vlivy na deprimovanou společnost Češi pracují nejdéle Češi pracují málo a neefektivně.?

(Stálo by za to se zamyslet, čím je menší efektivita práce v Česku zapříčiněna. Jestli jde o nízkou odbornost zaměstnanců, řemeslníků, dělníků, managementu, nebo kombinace všeho dohromady. Za zamyšlení také stojí korupce v zadávání veřejných zakázek, ta totiž umožňuje přežití i neefektivních firem, a deformuje to trh co do kvality a efektivity.)

Domnívám se, že nad těmito otázkami se na ministerstvu zdravotnictví nikdo nepokoušel zamýšlet ani náhodou.

Regulace
Již název "regulační" je v naprostém rozporu toho, jaká jsou pravidla zavedených poplatků.
-Plošnost poplatku vztahující se i na kojence, lidi v komatu, děti, atd.
-Porušení principu solidarity. Lidé platí všichni stejně bez ohledu na výši příjmů. "Regulační" efekt je zcela jiný pro lidi z různými příjmy.

Kraje zaplatí poplatky za lidi
"Stejně se to bere z našich daní"
O to právě jde. Poplatky nejsou žádná daň, ani si za ni naplatíme nějakou službu. Na otázku ústavních soudců "ZA CO PLATÍ PACIENT SOUKROMÉMU SUBJEKTU TYTO POPLATKY?" nedokázal dosud odpovědět nikdo.

"Peníze by se měly investovat tam kde něco vygenerují"
(doufám že správnou investicí někam, kde "něco generuje" nemyslel pan Bernard hypoteční fondy a peníze ležící ladem na účtech zdravitních pojišťoven).

Sociálně tržní hospodářství
Pane Bernarde, nesmírná pracovitost a Marshalův plán nepochybně dostaly západní evropu nahoru. Jenže sociálně tržní hospodářství které odmítáte, není v západní Evropě výkřikem poslední módy. Příčina stagnace a neschopnost konkurence se projevuje nástupem globalizace světových trhů a přímou konfrontací s tchnologickým pokrokem Číny a jejím dravým kapitalismem > Novodobí otroci. Chcete-li občanům České Republiky nastolit stejné podmínky jako jsou v Číně, měl byste to říkat přímo a neschovávat se za klišé o Marshallově plánu.

Mzdy
"Máme kolem sebe řadu montoven, byli jsme až dnedávna v situaci, kdy jsme neuměli sehnat člověka do výroby"
Možná by stálo za to se zamyslet nad zvýšením mezd, které by lidi motivovalo k Vám nastoupit. Kde na to vzít? Odpověď se přímo nabízí - ušetřit za senátorskou kampaň. Ušetřit za antireklamu za kterou platíte, a kterou sami sobě ubližujete.

Billboardy s tváří zjevu bezdomovce
Mám rád pivo pane Brenarde, mám rád nepasterovaná piva, ale kazí mi chuť pomyšlení, že bych mohl dát vydělat byť jen jedinný haléř člověku tak jadinečné kombinace vlastností. Tak sebestředný a zárověň s tak nízkým přehledem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luki Luki | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 3:56 | Reagovat

Fajn blog

2 Enjoli Enjoli | Web | 19. července 2017 v 2:12 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone5. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Podrobnosti WEB!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama