Prezentace úspěchů vlády

24. září 2008 v 0:21 | kra
Premiér Mirek Topolánek konečně v televizi. Konkrétně na TV Prima v pořadu Partie. Dramaturgie pořadu přesně podle logiky poctivé demokratické soutěže politických stran tak, jak je chápe Topolánkova ODS. Premiéru Topolánkovi ale zdaleka nastačilo, že k symbolické šachové partii zasedl sám. Stěžoval si na nekorektnost novinářů, i přítomného redaktora Šimůnka.

Topolánek bravůrně zvládl vykličkovat z nepříjemné slepé uličky obsažené v poznámce o účelově ideologickém pohledu na inteligenci voliče. Ve zkratce by se to dalo přeložit jako: Když vám skáčou na předvolební špek, nebo když je třeba zbavit je ochrany státu, jsou inteligentní. Když čtou o vašich aférách, je třeba je chránit...
Topolánek: Lidé se dívají na televizi, lidé poslouchají rádio a pokud se na ně hrne ta špína, to bahno, tak potom už nerozeznávají kdo je kdo, kam patří a co dělá.
Redaktor: ODS jako konzervativní strana vdycky říká, že lidé jsou chytří a sami si dokážou vybrat. A to myslím, že dokážou...
Topolánek : Vy jste dneska plný humoru... to se mi ale líbí... Ale pojďme dál k těm konkrétním věcem...
(následují výtky novinářům na nedostatečnou prezentaci úspěchů vlády, a na přílišnou pozornost jakýmsi kauzám)
Redaktor: Vysi stěžujete na to, že se nepíše v denících jak úspěšná je vaše vláda protože všechno přebíjí tyhlety aféry... (konkrétně se hovořilo o kauze Morava-Tlustý, kterou premiér přejmenoval na Tlustý-Morava)
Topolánek: Pane redaktore zkusme se vrátit, prosím Vás, k tomu, na co jste se ptal. Vy jste se ptal na to, jak je možné, že ti lidé to nevědí....
(pozn. redaktor se neptal na to proč "to" lidé nevědí, ptal se na to, proč se podle topolánka píše o kauzách, namísto o "tom", totiž o úspěších vlády)
...jávám odpovídám: protože o tom nepíšete, protože i tady ztrácíme půl hodiny tím, že se bavíme o něčem jiném. Proto pane redaktore!
Redaktor: Opravdu to není naše chyba, ty kauzy prostě existují a my se o nich musíme bavit...
Topolánek: Já se obávám že je to chyba té politické scény, naší neschopnosti použít případně jiných kanálů. Když jsme udělali inzerci, tak všichni novináři se mohli zbláznit, co so dovoluje vláda prezentovat vlastní výsledky jinak, než prostřednictvím médií. No proto, pane redaktore, že vy píšete o něčem jiném.
Mirek Topolánek, přicházeje bez obav ze soupeře sám do diskusního pořadu, protestuje proti trestuhodnému vyptávání na aktuální témata, namísto toho aby mu byl poskytnut prostor k politické agitce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama