Odhalení vlastní viny obviněním volavky

10. září 2008 v 19:11 | kra |  Demokracie
Vedení ODS vyzvalo poslance Moravu a poslence Tlustého k vzdání se mandátu poslance. Poslanec Morava se již mandátu vzdal. Poslanec Tlustý nikoliv.
Tolik doposud notoricky známá fakta.
Zkusme se zabývat oddůvodněním výzvy k rezignaci Tlustého

Poslanec Tlustý - je vyzýván k odchodu z poslanecké sněmovny pro neetické chování k ODS. Tlustý ještě v nedělní poledne v Otázkách Václava Moravce tvrdil, že nevěděl kdo se na něj jako na "volavku" jak se sám označil, chytí.
1. Předpokládejme, že Tlustý lhal, že vědel na co se kdo "chytá", že věděl co a jak se peče uvnitř strany. Právem mu jeho spolustrníci vyčítají, byla to od něj "podpásovka" vůči ODS.
- Nesvědčí to ale o dobrém vnitrostranickém podvědomí o kultuře v ODS. Jakoby přiznávali -zneužil si mystéria strany, odstup! Ani je přitom nenapadlo že tím přiznávají existenci toho mystéria - nečistých praktik.
2. Předpokládejme, že Tlustý mluvil pravdu. Že netušil koho Kroupa na vějičku chytí (podle úvodu reportáže to zní dost nepravděpodobně, ale úvod se zákonitě točí až nakonec kdy je známo celkové vyznění reportáže která následuje, takže tento úvod neberme jako vodítko).
- Změní se tím něco na tom, že obviňovat Tlustého z útoku na stranu znamená nevědomky ukazovat sama na sebe?
3. Tlustý věděl že Existují fotografie "z Mázkova archivu o nichž v reportáži mluví Mrek Dalík. Kroupova reportáž byl vhodně načasovaný a dobře ziscenovaný Tlustého protiútok. Pomsta je sladší než kostka cukru pro Evropu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Předběhl Tlustý vyděrače včasným protitahem?

ano
ne
nesmyslná konstrukce
pravděpodobná konstrukce

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama