Září 2008

Bude Sakašvili mezinárodně stíhán?

29. září 2008 v 20:12 | kra
Jihoosetinský státní zástupce činí kroky k obvinění Sakašviliho. Již brzy by se tento zločinec mohl dostat na listinu mezinárodně stíhaných.

Prezentace úspěchů vlády

24. září 2008 v 0:21 | kra
Premiér Mirek Topolánek konečně v televizi. Konkrétně na TV Prima v pořadu Partie. Dramaturgie pořadu přesně podle logiky poctivé demokratické soutěže politických stran tak, jak je chápe Topolánkova ODS. Premiéru Topolánkovi ale zdaleka nastačilo, že k symbolické šachové partii zasedl sám. Stěžoval si na nekorektnost novinářů, i přítomného redaktora Šimůnka.

Ve zkratce k WTC

13. září 2008 v 1:54 | kra
Ohledně kolapsu WTC se hodně hovoří především všude jinde než v oficiálních médiích. Oficiální vyšetřování skončilo, zapoměňte. Vše ostatní je považováno za "konspirační teorie".

Demokracie - vláda lidu?

12. září 2008 v 22:48 | kra |  Demokracie

O čem že tato žena mluví? V které zemi se lidé domáhají toho, aby vládnoucí kruhy respektovaly přání obyvatel?

Odhalení vlastní viny obviněním volavky

10. září 2008 v 19:11 | kra |  Demokracie
Vedení ODS vyzvalo poslance Moravu a poslence Tlustého k vzdání se mandátu poslance. Poslanec Morava se již mandátu vzdal. Poslanec Tlustý nikoliv.
Tolik doposud notoricky známá fakta.
Zkusme se zabývat oddůvodněním výzvy k rezignaci Tlustého

Bush oficiálně oznámil kongresu zablkování civilního jaderného programu s Ruskem

9. září 2008 v 4:01 | kra
Má jít o reakci na Rusko-Grizínský konflikt.
A jak pěkně to začínalo v květnu se dočtete také na

Provokatéři na Novinky.cz

7. září 2008 v 17:53 | kra |  Demokracie
Pod článkem
byl tento duchaplný a odpovědný a promyšlený komentář vyzývající k míru a diplomacii...
"Rusáci nepochopili,že je vyspělý svět nepotřebuje.Zadělávají si sami na totální výprask.Jsou směšní.Ale alarmující je,že se násilím tlačí tam,kde nejsou žádaní.Prostě rusáci jsou největší dobytek světa."
Autor tohoto duchaplného komentáře psal z IP adresy 34.48.174.2
Znáte Whosip -tedy Whos' IP? čí je to IP adresa? Jednoduchý prográmek pro zjišťování "majitele" IP adresy. Přesněji řečeno pronajímatele. Nebojte, nikdo z něj nevypátrá Vaše jméno, ale jméno vašeho poskytovatele připojení ano.
Tak jsem zadal dotaz (program pracuje v režimu příkazového řádku)
C:\>whosip 34.48.174.2
WHOIS Source: ARIN
IP Address: 34.48.174.2
Country: USA - Texas
Network Name: HALLIBURTON
Owner Name: Halliburton Company
From IP: 34.0.0.0
To IP: 34.255.255.255
Allocated: Yes
Contact Name: Halliburton Company
Address: 10200 Bellaire Blvd, Houston
Email: dnsadmin@halliburton.com
Abuse Email: ipabuse@halliburton.com
Phone: +1-281-575-3000
Fax:
Říká vám něco tahle firma Halliburton? Ne? Ani její výkonný ředitel, viceprezident USA Dick Cheney?
A co slovni spojení která na stránkách Wikipedie najdete ve spojení s firmou Halliburton jako je Vojensko-průmyslový komplex
Válka v Zálivu
Válka v Iráku
Zbývá jen podotknout že Cheneyho firma ma mít lví podíl na budování Americké základny na našem území. Stejně jako většiny základen US Army jež jsou rozesety po světě. Bylo by vážně škoda nechat si ujít takovou zakázku. Nějakou svobodou nějakých pár miliónů voličů pidistátečku uprostřed evropy za to nestojí... viď Dicku?

Proti čemu vlastně všichni ti míroví aktivisté protestují?

7. září 2008 v 10:13 | kra |  Demokracie
Ja ko odpověď na otázku v titulku může být jeden na pohled ne moc příjemný filmeček. Naivním lidem s pohledem vztyčeným vstříc skvělým zítřkům plných pozuby ozbrojeného bezpečí jej raději nepouštějte.

"Patriot Act" se vyplácí

7. září 2008 v 9:55 | kra |  Demokracie
Osm demonstrantů protestujících na "Republican National Convention Welcoming Committee" (to si raději neroufnu překládat) bylo obviněno z "Conspiracy to Riot in Furtherance of Terrorism." (asi něco jako zločinné spolčení za účelem podpory terrorismu?)
Obvinění
Monica Bicking, Eryn Trimmer, Luce Guillen Givins, Erik Oseland, Nathanael Secor, Robert Czernik, Garrett Fitzgerald, and Max Spector
čelí hrozbě ztráty svobody na 7,5roku, přičenž jim trest může být o 50% navýšen, neboť jde o čin související s terrorismem.
Kdo umí anglicky přečte si o tom třeba na stránkách Minesota Public Radio, Intelligence Daily nebo na current.com případně také shlédnout video od Democracy Now na YouTube. Pro svou velikost je rozděleno na tři díly.

RNC protests

7. září 2008 v 2:02 | kra |  Demokracie
Reklama pro republikánského kandidáta Johna McCaina a jeho kandidátku na viceprezidentku Sarah Palinovou. Zda pozitivní či negativní, to posuďtě sami. Jistě se najdou oba názory. Jak je to s demokracií pod vládou republikánů? A jaká bude pro Českou Republiku demokracie importovaná z dnešních USA? Dívejte se a vzpomínejte. Výročí Sametové revoluce se blíží, bude již rok plnoletá. Maturita z demokracie ji však ještě čeká. Dostane známku zaslouženou, nebo jedničku s hvězdičkou při obou očích zavřených?
připomíná vám to kytky z Národní?
Tihle lidé budou obviněni na základě záko na jemuž se říká Patriot Act, byl "vynalezen" na základě "bezpečnostních opatření" po událostech z 11. září 2001 Vládní systém a zaběhnuté strany a jejich sponzoři se tak chrání proti občanským aktivistům. Za podporu Terrorismu můžou dostat až 7,5 roku.
Tahle dáma je akreditovaná novinářka. Má ale smůlu, že její stanice se nejmenuje CNN ale Democracy Now. Raději to neměla říkat, možná by ji nezatkli.
Tady někdo křičí na policajty po té, co si nasadili plynové masky něco o komunistickém Rusku... No jo... neštěstí nechodí po státech ani po ekonomických systémech... ale po lidech.
Veterán z Vietnamu poučuje mladé ozbrojence... marně. Zkušenost je nepřenositelná.
Škoda jen že je tak drahá, stojí mnoho krve...
Cyklista zatčen za pád z kola.

Tuning roku

6. září 2008 v 20:56 | kra |  Srandičky
Člověk který sestrojil tento důmyslný stroj měl nejen smysl pro humor, ale taká pro praktičnost. Vždyť co kromě hudebního přehrávače a rádia potřebujete, když jedete někam na fušku? Mít si na čem uvařit vodu na kafe, a nějaká ta zásuvka pro ruční nářadí navíc! (natočeno v Mikulově)

Proč jsem ateista

6. září 2008 v 19:07 | kra |  Ateismus
Mohl bych se tu rozapisovat dlouze předlouze o tom, jak sem se postupným evolučním vývojem stal ateistou. Bylo by to dluhé povídání, dlouhé skoro jako celý můj dosavadní život. Proto to zkrátím.
Uznávám a ctím vědu. Co na tom? Řeknete si. Vždyť je mnoho vědců kteří jsou věřící...
Ano, ctít a uznávat vědu se s vírou nějak nevylučuje, já to taky neříkám proto abych zdůvodnil svůj postoj k náboženství. Je to jen krkolomná cestička k jednomu zpodobnění světa známého, vědou popsaného a světa neznámého, dosud zahaleného tajemstvím.
To zpodobnění vlastně popisuje vztah mezi tím co známe a tím, o čem víme že neznáme. Zdokonalený výrok klasika "Vím že nic nevím, jen to vím". V tom vylepšeném moderním podání zní "čím víc toho vím, tím víc vím že nic nevím".
Už přesně nevím kdo mi kde říkal jedno přirovnání o světě vědy a světě vědou nepoznaném. Vztah mezi množstvím vědecky poznaných a popsaných faktů a mezi množstvím otázek na něž zatím neznáme odpovědi si představte asi takto:
Představte si veškeré známé a objasněné věci jako kouli. Uvnitř koule jsou věci nám známé, vně koule jsou věci nám neznámé. Čím více věcí víme, tím více se koule zvětšuje. Zvětšuje se ale také povrch koule. Povrch koule představuje nezodpovězené otázky. okno do neznáma, které se zvětšuje a rozšiřuje náš obzor zvědavosti tím víc, cím víc toho poznáváme.
Nebojte se, nejsem tak naivní abych se pokoušel najít matematicky přesný vztah množství známého versus množství otázek. Ani ve snu by mě nenapadlo že mezi nimi bude vztah jako mezi objemem a povrchem koule. Už jenom hledat jednotku jakou bychom to poměřovali je holý nesmysl. Pro představu to ale stačí.
Proč o tom vlastně mluvím v souvislosti s ateismem?
Hádejte co vždycky bylo a je mimo tu kouli poznání? Hádejte jaká univerzální odpověď byla na všechny otázky vtěsnané na povrch naší pomyslné koule?
Bůh.
Ano... I když tisícekráte v historii exaktního poznání zazněla odpověď na otázku za kterou se dosud jako univerzální odpověď skrýval bůh, přece víra v něj vytrvala.
Říkám si sám pro sebe. Potřebuji boha, aby vyplňoval temnotu do níž dosud nepronikl paprsek poznání? Jakou roli v cestě lidstva za poznáním má Bůh?
Proč vlastně člověk bez ohledu na kulturu, dobu, rasu, podnebí... proč vždy uctívá nějaké náboženství?
Odpověď je snadná. Máme na to v mozku buňky.
Moc hezky to popisuje František Koukolík v jedné své mikroeseji.

Demokracie v USA - žije ještě?

6. září 2008 v 15:32 | kra |  Demokracie
Na YouTube jsem nalezl šokující záznam zatčení několika mírových aktivistek. Byly zatčeny, ačkoli podle jejich vlastních slov nedělaly nic jiného než že četly Ústavu Spojených Států.
Jsem si vědom toho, že se dopouštím jakéhosi kacířství vlůči zemi která vznikla zcela nově na principech ústavu a demokracie. Dovolím si ale vznést otázku: Je demokracie sama osobě odolná vůči zvůli moci? Je demokracie zaručena tím, že jsou její pravidla zanesena do zákonů, zákona nejvyššího, ústavy, nebo je třeba aby tato pravidla nebyla porušována?
Porušováním zákona se stává Demokracie pouhým bezzubým slovem. Porušují-li zákon orgány moci, stává se společnost orwelovýským zlým snem.