Únor 2007

Domněnka, aneb zase o radaru

25. února 2007 v 20:31 | Bliyall
Pořád mi vrtá hlavou, jaký účel (kromě investic do zbrojení) má stavba amerického radaru v Brdech. Sledovat Íránské rakety je přece mnohem lepší z Turecka... nebo že bych měl špatnou mapu?
Když si zkusím domyslet všechny souvislosti, včetně toho, jak se rusové chlubí svými zmodernizovanými S300... Ovšemže sledovat ruské pokusy s raketami s přesností, jakou "Brdský" radar umožňuje, to už stojí za to.
Ani se nedivím, že to Rusy tak irituje.

Proč radar přijmout, aneb volná parafráze na článek Václava Havla z Práva 6.2.2007

6. února 2007 v 23:58 | Bliyall
Několik hodin poté co američané získali jistotu, že v česku bude v nejbližších letech vládnout vláda nakloněná Bushovu militarismu, požádali USA ČR o souhlas s umístěním základny na našem území. Kromě polska a ČR nikoho dalšího nežádají, protože v Německu a Rakousku mají od dob druhé světové války stálé základny a země jako Francie by je poslali s něčím takovým... víte kam, a to velice rychle. Nikdo se sice nebude moci podívat dovnitř těch raketových sil, natož dovnitř těch raket, ale že nemají žádné hlavice, to budeme muset pravdomluvným a čestným američanům věřit. Radar může vyplnit obyvatelům vesnic v jeho okolí sen o pečených holubech, když náhodou nějaký ptáček poletí kolem, a bude na něj "bliknuto" 250kW (250 kvalitních mikrovlnek). Podmínky kolem základny budou teprve dojednány a předjednány, ale vláda už ví, že národ musí přesvědčit o jedinném správném rozhodnutí. V době, kdy se bystrý prezident Bush snaží přesvědčit americký lid o nebetyčném nebezpečí od tzv. darebáckých států, a vytáhnout pro zbrojní filiálky z kapes amerických daňových poplatníků víc a víc peněz, mělo by být pro nás ctí se na tomto velkolepém kšeftu podílet. Místo toho abychom před velkým bratrem poklekli na kolena, dovolujeme si stavět se k věci jako rovný s rovným, jakoby jsme na to byli odjakživa zvyklí. Raději bychom měli souhlasit, jinak se nás příště ani nezeptají.
Pár poznámek:
1.Evropa se staví ke konfliktům vyvolaným vševědoucí a spravedlivou Bushovou administrativou, jakoby snad nebyly schváleny RB OSN(?). Ještě že za nás, nezodpovědné evropany z České kotliny nakonec ty horké kaštany světových válek Američané z ohně vytahali...ostatně, Američané se přidali do válek bezprostředně, bylo-li jich zapotřebí. Nikdy také z vyhraných válek nic neměli. Jsou nezištní, a to především ta část, jenž si říká republikáni.
2.Nebuďme tak najivní jako země NATO, abychom si mysleli, že pomocí diplomacie odvrátíme jaderný útok! Vždyť trefovat kulkou jinou kulku je přeci tak snadné, všichni to známe z filmu Limonádový Joe - a s jakou to bylo úspěšností!
3.Rusko se strachuje zbytečně! Vždyť s nimi NATO, (jenž sice zatím USA ohledně radarů taktně obchází) neustéle přátelsky hovoří. Vždyť na straně USA jsou jim partnery zodpovědní polotici, zatímco jejich vlastní uprchnuvší šílení a nezodpovědní vědci už někde v pákistánské garáži sestavují mezikontinentální raketu!
4.Jelikož jme národem odpovědným, a byli jsme i v době voleb, nechtějme aby se nás někdo ptal na náš názor teď, když o tom před volbama nebylo ani slechu. Kromě toho, nic se vlastně nestane, stejně polovina ekonomiky patří nadnárodním korporacím, tak co by nemohlo kousek vojenského prostoru patřit cizí armádě.
5.Je škoda, že zrovna naše země, která byla tolikráte potupena a pošlapána, se dnes neumí alespoň trochu ohnout. Ačkoli jsme nikdy nepatřili mezi kolonizátory, otrokáře a šiřitele víry mečem, dnes se nám nabízí jedinečná příležitost, získat si smlouvou s velmistrem všech těchto ctihodných počinů, mnoho ctihodných nepřátel.